Zieliński przeprowadził akcję, a potem sam ją wykończył!

Autor wpisu: 10 stycznia 2017 23:12

Może rywal nie powala, drugoligowa Spezia to nie Juventus czy Roma, ale taki gol, TAKA akcja zawsze robią wrażenie. Piotr Zieliński strzelił fantastyczną bramkę dla Napoli w Pucharze Włoch.

Napoli pokonało dziesiątą drużynę Serie B – Spezia Calcio – 3:1, ale wbrew wynikowi, zwycięstwo nie przyszło szybko, łatwo i przyjemnie. Zresztą Spezia w tej edycji pucharu radziła sobie do tej pory naprawdę dobrze – wyeliminowała Modenę, Udinese i Palermo. Do przerwy był remis 1:1 i po kolejnych upływających minutach drugiej połowy, kiedy nic specjalnie nie zapowiadało zmiany wyniku, kibice gospodarzy zaczęli okazywać swoje niezadowolenie. Najwidoczniej krytyka podziałała, bo Napoli szybko strzeliło dwa gole w 55 i 57 minucie i wszystko wróciło na właściwe tory. Skończyło się na 3:1.
Dla nas najważniejsze jak to się wszystko zaczęło. Bo zaczęło się świetnie. Piotrek Zieliński już w 3 minucie przeprowadził akcję, (jakiej nie powstydziłby się Messi), a potem ją sam wykończył. Naprawdę lubimy oglądać takie obrazki w wykonaniu naszych reprezentantów na Zachodzie:

Pierwsza połowa to w ogóle świetna gra Piotrka i kilka strzałów na bramkę, druga nieco gorsza. Ale po takim występie, a przede wszystkim golu, „Zielek” na pewno zasłużył na dużego plusa po tym meczu.
I pomyśleć, że przed EURO pytano się Grzegorza Krychowiaka co sądzi o tym młodym chłopaku, który miałby grać u jego boku w kadrze, czy sobie poradzi, jak będą się uzupełniać. Po turnieju we Francji, nieudanym dla Zielińskiego – Piotrek zagrał w trzecim grupowym meczu z Ukrainą i zawalił to spotkanie – zastanawiano się, czy Adam Nawałka na pewno da pomocnikowi drugą szansę. Minęło trochę czasu, wcale zresztą nie tak wiele – Krychowiak ma bardzo trudną sytuację w klubie, a do formy z EURO nawet się nie zbliżył, a Zieliński… każdym meczem umacnia swoją pozycję w Napoli. I miejmy nadzieję, że także w reprezentacji.

Inne artykuły o: Wideo | Zagranica