Wielka oprawa, a potem wstyd i kompromitacja na trybunach

Autor wpisu: 14 września 2016 23:26

Chcieliśmy w środowy wieczór chociaż pochwalić kibiców… Ale ci, w miarę upływu czasu i wydarzeń na boisku, zaczęli dopasowywać się do poziomu piłkarzy Legii. Wielka oprawa, może nawet za te race jakoś by się klub wybronił. A potem takie obrazki, które poszły w świat…

Kibice ukradli gaz pieprzowy stewardom i użyli go przeciwko nim na WŁASNYM stadionie – to zdanie w różnych językach przekazywane było z prędkością światła w Internecie. Wstyd i kompromitacja jak cholera.
Na trybunach nie zabrakło oczywiście niewybrednych przyśpiewek. Doszło nawet do „małego” zamieszania. „Borussia Jude” – to słyszeli jedni na trybunach, inni prostowali: „Jakie Jude, Nutte!” Fakt, różnica spora, bo w pierwszym przypadku UEFA mogłaby karać w ramach kampanii NO TO RACISM. A tak, to tylko „k…” po niemiecku.
I choć w niemieckich mediach poszedł przekaz z hasłem „Żyd”, potem prostowano go po oświadczeniu Legii, a konkretnie Seweryna Dmowskiego.


Może na przyszłość lepiej nic nie śpiewać, jak ma się być posądzonym o nie swoje winy.
A sankcje UEFA? Będą. Pytanie jak dotkliwe. Trzeba przypomnieć, że po poprzednich zdarzeniach w europejskich pucharach z udziałem fanów Legii, warszawski klub jest na cenzurowanym u władz europejskiego futbolu. W 2014 roku po wydarzeniach podczas meczu z Lokeren nad Legią wisiała nawet groźba wykluczenia z rozgrywek europejskich.
Burdy podczas meczu z Borussią mogą skutkować nawet – co byłoby tragedią – zamknięciem trybun Łazienkowskiej na mecz z Realem Madryt!

WOJTALA: Hasi w żaden sposób nie potrafił przygotować drużyny do tego meczu

Legia jeszcze w nocy zdecydowała się wydać oświadczenie w sprawie zajść na stadionie:
„1) Nie są prawdziwe medialne doniesienia, jakoby kibice Legii mieli skandować „Jude Jude BVB”. Ustalono, że kibice śpiewali „Nutte Nutte BVB”. Jest to obraźliwa dla Borussii Dortmund i jej kibiców przyśpiewka śpiewana przez kibiców innych niemieckich drużyn – nie ma ona jednak żadnego kontekstu rasistowskiego czy antysemickiego. Niemniej jednak z całego serca przepraszamy zarówno niemieckich, jak i polskich fanów Borussii Dortmund, którzy poczuli się dotknięci.
2) Wobec wszystkich osób uczestniczących w naruszeniu porządku publicznego na Trybunie Zachodniej oraz w sektorze gości zostaną wyciągnięte bezwzględne konsekwencje.”

HASI – mowa ciała człowieka bezradnego. TUTAJ

Inne artykuły o: Hit | Inne | Legia Warszawa | Liga Mistrzów | Wideo

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli