To TEN dzień. Rok temu Lewandowski wskoczył na inny poziom futbolu

Autor wpisu: 22 września 2016 11:44

Pamiętacie? Pewnie, że pamiętacie. Dokładnie rok temu Robert Lewandowski dokonał rzeczy nieprawdopodobnej. Pięć goli w meczu z Wolfsburgiem w niespełna 9 minut! Mecz, po którym o „Lewym” mówił cały świat, a Pep Guardiola chyba jeszcze długo łapał się za głowę nie wierząc w to, co się stało.

Jeszcze dla przypomnienia, Bayern do przerwy przegrywał 0:1, ale potem na boisku pojawił się Lewandowski i rozniósł w pył obronę rywali. Zmiażdżył, rozjechał, ośmieszył. Szok. Taki mecz zdarza się raz w życiu.
„Lewy” po swoim niewyobrażalnym wyczynie trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Dostał cztery certyfikaty za:
– najszybszy hat-trick w historii Bundesligi (3,22 min)
– najszybciej strzelone cztery gole (5,42 min)