Słodko-gorzki debiut Krychowiaka

Autor wpisu: 10 września 2016 00:31

Ufff… Doczekał się, my się doczekaliśmy, bo już z pewnymi obawami przeglądaliśmy ostatnio składy Paris Saint-Germain. Grzegorz Krychowiak znowu usiadł na ławce, ale tym razem wszedł na boisko w meczu z Saint Etienne. I w debiucie od razu gorzka pigułka – zwycięstwo PSG wyrwane w doliczonym czasie gry przez gości – 1:1.

Że „Krycha” nie jest w najwyższej formie, że zawiódł w meczu z Kazachstanem – wszystko wiemy. Co nie znaczy, że zapomnieliśmy już, że grać umie, a przede wszystkim jakim jest walczakiem i że potrafi poustawiać grę na boisku. Tyle że tej gry mu brakuje, bo póki co w PSG jest zmiennikiem i dopiero od piątku może zapisać sobie pierwsze 45 minut w barwach nowego klubu.
Krychowiak pojawił się po przerwie w meczu z Saint Etienne, po tym jak kontuzji doznał Kurzawa. Było 0:0. A Grzesiek? Najwyraźniej dobrze czuje się w Paryżu, i to nie tylko na zakupach w najdroższych butikach z narzeczoną Celią. Może murawa w Paryżu też ma coś z tego luksusu, który Krychowiak – czego nie ukrywa – uwielbia. Dość powiedzieć, że Polak wszedł i zaczął ustawiać grę, dyrygując kolegami (tym razem ze środka obrony).
Po jego odbiorze poszła akcja, która zakończyła się karnym i golem PSG. Gorzej, że niepotrzebnie – już w debiucie – zobaczył żółtą kartkę. Jeszcze gorzej, że maczał palce przy straconym golu w doliczonym czasie gry (dał się ograć, piłkę przejęli goście i skończyło się na 1:1).
Bilans? Wynik na pewno nie jest zadowalający, oceny za swój występ też zebrał przeciętne. Cieszy, że „Krycha” zaczyna wracać do żywych – odzyskuje pewność siebie. Teraz przydałoby się, by regularnie pojawiał się na boisku.
A tu cały Grzesiek – Lucas celebruje gola z karnego, a „Krycha”…