Piszczek z golem. Kuba dostał srogie baty i… gorące brawa od fanów gości

Autor wpisu: 20 września 2016 22:48

Błaszczykowski i Piszczek znowu razem na boisku w meczu Bundesligi. Tyle że już w przeciwnych drużynach. Jak skończyło się starcie Kuby z Borussią, w której spędził osiem lat? Kuba wypadł naprawdę dobrze, ale Wolfsburg dostał srogie baty.

Niewiele mniejsze niż niedawno Legia, choć prezentował się o niebo lepiej niż mistrzowie Polski. Piszczek ustalił wynik spotkania na 1:5 dla gości.

Po nieudanej przygodzie w Fiorentinie, ciągnących się problemach ze zdrowiem, Błaszczykowski wrócił do Bundesligi i odżył. Opaska kapitańska w nowym zespole? Nikt nie dostaje jej ot tak, a Kuba dostał.
Mecz przeciwko byłemu klubowi, szczególnie gdy spędziło się w nim tyle lat, zdobyło tyle trofeów, który był po prostu drugim domem, nigdy do łatwych nie należy. A gdy jeszcze dostaje się w takim spotkaniu 1:5…
Tyle że akurat Kuba grał naprawdę nieźle, najpierw na prawej pomocy, potem przesunięty do obrony. A że Borussia jest w gazie… Przed meczem trener Wolfsburga powiedział, że nie chce deprecjonować Legii i Darmstadt (obie drużyny przegrały po 0:6), ale jego zespół jest na wyższym poziomie. Po takim wyniku u siebie, złośliwi mogą mu wytrącić argumenty z ręki.
Borussia wydaje się być nie do zatrzymania i już trzeba sobie ostrzyć zęby na bezpośrednie starcie z Bayernem Monachium. Na razie prawie wszystko im wychodzi, prawie, bo trzeba pamiętać o wpadce 0:1 z Lipskiem. Dziś gola (ostatniego dla BVB) zdobył nawet Łukasz Piszczek, który po meczu wymienił się koszulką z Błaszczykowskim.

A jak Kubę szanują i cenią w Borussii, najlepiej oddaje obrazek po końcowym gwizdku. Fani z Dortmundu wywołali go z trybun i zgotowali mu prawdziwą owację. Przypominamy – kibice gości piłkarzowi gospodarzy. Można?

I jeszcze:

Inne artykuły o: Wideo | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli