Nasi skoczkowie dali dziś czadu. To był nokaut Panowie!

Autor wpisu: 6 stycznia 2017 19:38

Dziś emocje sportowe skierowaliśmy na austriackie Bischofshofen. Tam z kontuzją, wiatrem i przeciwnikami walczył Kamil Stoch. Nie tylko zresztą Kamil. Jeszcze Piotrek, jeszcze Maciek. To był nokaut Panowie. Gratulacje. Przed konkursem ci dwaj ostatni pokazali, że nie samymi skokami skoczek żyje.

Święto Trzech Króli nieodłącznie wiąże się z jednym wydarzeniem sportowym – finałem Turnieju Czterech Skoczni. Szesnaście lat temu triumfował Adam Małysz, a potem posucha. Dziś byliśmy świadkami takiego święta, jakiego jeszcze nie było w historii polskich skoków. Kamil Stoch pierwszy, Piotr Żyła drugi, Maciej Kot czwarty, reszta też łapie się w trzydziestce.
Nie będę się tu rozwodzić i analizować samego turnieju, nie będę pisać o fantastycznej pracy trenera – byłego świetnego skoczka austriackiego – Stefana Horngachera, ani o zmianie pozycji dojazdowej Piotrka „he he” Żyły. Wszyscy (lub prawie wszyscy) widzieliśmy co się dziś stało. Zresztą u nas tylko o piłce. No prawie, bo dziś ciężko było choćby słowa nie poświęcić naszym bohaterom.
Bardzo bym sobie życzyła, by tak jak ten rok wspaniale zaczął się dla polskiego sportu, tak trwał aż do samego końca. Także dla piłkarzy. Trochę sentymentalnie, ale co tam, dziś można.
Przypomnę tylko, że Kamil wygrał po poważnym upadku, podejrzeniu złamania obojczyka, pomimo bólu w kolanie. Gratulacje dla niego i całej drużyny.
A jeszcze, jeśli wytkniecie nam, że piszemy na Futbolfejs.pl nie o tym, na co się umawialiśmy, zobaczcie jak przed dzisiejszym konkursem w Bischofshofen rozgrzewali się – drugi jak się potem okazało w generalce – Piotr Żyła i – czwarty w całym turnieju – Maciej Kot. Oni (reszta drużyny nie jest gorsza) potrafią wszystko :)

Zresztą piłkarze mają naprawdę dużo wspólnego ze skoczkami – jedni drugim kibicują:

Inne artykuły o: Inne | Wideo

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli