Lewandowski się bawi (jak zwykle świetnie). I czeka na głosy!

Autor wpisu: 22 listopada 2016 13:31

Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak znaleźli się wśród nominowanych przez UEFA do najlepszej jedenastki 2016 roku w Europie. Ostateczna drużyna zostanie wyłoniona w internetowym głosowaniu kibiców.

To już przyjęty zwyczaj, że UEFA publikuje listę 40 nazwisk, spośród których można wybrać najlepszą jedenastkę roku – głosowanie odbywa się na platformie europejskiej federacji – w tym miejscu. Wśród 40 nominowanych znalazło się dwóch polskich piłkarzy. Co oczywiste – Robert Lewandowski i co może mniej oczywiste – Grzegorz Krychowiak.
Piać nad osiągnięciami Lewandowskiego po raz kolejny nie ma co. I nie ma się co namyślać. Trzeba po prostu wejść na stronę UEFA i zagłosować. Gorąco namawiamy. A potem mozna sobie obejrzeć najnowszą zabawę Lewego i jego kolejny youtube’owe wyzwanie. Tym razem podjął hasło kanału Freekickerz i stanął w konkury z jego prowadzącymi oraz… Pierre-Emerickiem Aubameyangiem w szeregu treningowych gier i zabaw. Popatrzcie:

Czy Lewandowski ma szansę w głosowaniu UEFA na pierwszą jedenastkę? Zależy od… siły waszych głosów! Choć oczywiście trzeba przyznać, że grupa nominowanych napastników to creme de la creme dziesiejszego europejskiego futbolu. Messi, Suarez, Ronaldo, Ibrahimović, Higuain, Griezmann, Aubameyang, Neymar, Bale. System 1-1-0-9? Nie ma mowy. Co prawda system można sobie dopasować do swoich potrzeb, ale najbardziej ofensywnym jest ten z trzema napastnikami.
Dzięki prezentowanym przy głosowaniu statystykom piłkarzy można porównywać na milion sposobów. Lewy w większości z nich ustępuje lub napastnikom Barcy lub CR7. Współliderem jest w klasyfikacji strzelców reprezentacji – pod względem współczynnika oddanych strzałów przekładających się na gole (33 procent!). Podobnym chwali się tylko przy wszystkich potknięciach reprezentacji… Lionel Messi.

Wśród pomocników niespodziewanie największą liczbę meczów wygranych w europejskich pucharach ma Grzegorz Krychowiak, no ale to zasługa świetnej wiosny FC Sevilla plus swoje dołożyły mecze PSG w Lidze Mistrzów, w których Krychowiak akurat zagrał. Nominację w dużym stopniu pewnie zawdzięcza także dobrej grze na EURO 2016 i… pieczątce wielkiego klubu, ale umówmy się – jesienna dyspozycja Krychowiaka daleka jest od optymalnej. W miniony weekend przesiedział na ławce rezerwowych czwarty mecz z rzędu.

Inne artykuły o: Wideo | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli