Gruby na bramkę? Czemu nie. Drżyjcie Kanonierzy

Autor wpisu: 2 lutego 2017 12:29

Facet w sile wieku albo raczej – w średnim wieku, postura niedźwiedzia, brzuch z gatunki tych piwnych – wypisz wymaluj charakterystyka typowego kibica w kapciach. Tym razem – nic bardziej mylnego. Wayne Shaw, bo o nim mowa, 20 lutego nie zasiądzie z piwem, paczką chipsów i pilotem przed telewizorem, żeby oglądać zmagania w Pucharze Anglii. Sam będzie ich częścią. Czy zagra przeciwko wielkiemu Arsenalowi?

Wayne Shaw ma 45 lat i jest rezerwowym bramkarzem rewelacji rozgrywek Pucharu Anglii w tym sezonie – Sutton United. Drużyna na co dzień gra zaledwie w piątej lidze, ale w pucharze radzi sobie świetnie – dotarła do 1/8 finału rozgrywek, pokonując po drodze m.in. Leeds 1:0. 20 lutego czeka ich dużo poważniejsza przeprawa – starcie z Arsenalem. Faworyt jest jeden i Kanonierzy musieliby chyba oddać mecz walkowerem, żeby rywale awansowali dalej, ale umówmy się, teraz już nie o wynik chodzi, ale samą możliwość gry z zespołem z europejskiego topu. Dla Sutton to ogromna promocja w Anglii, a największą reklamę robi im ich bramkarz. Shaw, nie dość że ma już 45 lat (!), to posturę ma wyjątkową niepiłkarską. Od lat zmaga się z nadwagą, a dziś waży podobno w okolicach 115 kg.
Na boiskach rywali musi liczyć się z szyderą i wyzwiskami. Raz nawet nie wytrzymał i pobiegł na trybuny do kibiców, którzy go wyśmiewali. Po tym incydencie działacze Sutton go zwolnili, ale po roku Shaw wrócił do klubu.
W drużynie jest jedynie rezerwowym i szansa na to, że zagra z Arsenalem jest niewielka. Ale przecież w piłce zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje. Numer jeden może doznać kontuzji na rozgrzewce albo po prostu zarobić czerwoną kartkę. No i wtedy hasło: „Gruby na bramkę” będzie jak najbardziej aktualne.

Zobaczcie jak prezentuje się najbardziej znany piłkarz (wizytówka) Sutton:

Inne artykuły o: Wideo | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli