Grosicki: Muszę grać więcej, żeby mieć więcej pewności siebie

Autor wpisu: 4 grudnia 2015 08:25

W 16. kolejce ligi francuskiej Stade Rennais przegrało u siebie 0:1 z Olympique Marsylia. Kamil Grosicki pojawił się na boisku w 29. minucie meczu, zrobił trochę wiatru na skrzydle, ale tym razem bramki nie strzelił.

Trener Philippe Montanier widzi naszego pomocnika w roli dżokera, który pojawia się w drugiej połowie meczu i rozstrzyga losy meczu. Tym razem sztuka ta się nie udała. Montanier posadził Kamila na ławce, mimo że w poprzedniej kolejce spotkań, Grosicki zdobył bramkę i miał asystę, a Stade Rennais wtedy zremisowało ze Stade Reims 2:2.
Rennes w czwartkowym meczu z Marsylią bardzo szybko straciło bramkę – już w 22. minucie bardzo ładnym uderzeniem sprzed pola karnego błysnął Remy Cabella, a Montanier siedem minut później wprowadził na boisko nie do końca rozgrzanego Polaka, gdy kłopoty ze zdrowiem zgłosił Mehdi Zeffane. Tym razem na Roazhon Park to marsylczycy do końca kontrolowali grę, mimo że momentami oba zespoły szły na wymianę ciosów. Polak próbował szarpnąć, jednak tym razem skończyło się na jednym niecelnym strzale.
Po tym meczu Marsylia (6 wygranych w ostatnich 8 spotkaniach) wyprzedziła Rennes w tabeli lepszym bilansem bramkowym. Oba zespoły mają po 22 punkty, OM jest na 8. miejscu, Rennes na 10. W niedzielę drużynę Grosickiego czeka trudny wyjazd do St. Etienne.
A swoją drogą, właśnie mijają trzy lata od czasu, gdy Kamil zagrał dwa mecze z rzędu po pełne 90 minut. Po raz ostatni zdarzyło się to w grudniu 2012 roku, a „Grosik” był wówczas jeszcze zawodnikiem tureckiego….Sivassporu.

Zobaczmy co powiedzial Kamil reporterom Futbolfejs.pl po meczu z Marsylią.

Inne artykuły o: Wideo | Zagranica