Fatalna kontuzja w Anglii. Mason z pękniętą czaszką

Autor wpisu: 23 stycznia 2017 09:45

Zerwanie więzadeł, złamanie nogi – takie obrazki niestety co jakiś czas oglądamy na boiskach piłkarskich. Ale pęknięcie czaszki? To już prawdziwy horror. Do tak nieszczęśliwego zdarzenia doszło w meczu Chelsea z Hull City. Piłkarz gości Ryan Mason opuszczał boisko na noszach. Z karetki trafił prosto na stół operacyjny.

W 13. minucie w polu karnym Hull Gary Cahill z Chelsea nabiegał na piłkę i z dużą siłą trafił głową w Masona. Obaj padli na ziemię, ale zawodnik gospodarzy wstał o własnym siłach i mógł kontynuować grę. Masona długo opatrywano na boisku zanim przetransportowano go do karetki. W szpitalu podjęto szybką decyzję o koniecznej operacji.
„Klub informuje, że Ryan Mason doznał pęknięcia czaszki (doszło także do krwotoku – red.) podczas popołudniowego meczu z Chelsea. Został przewieziony do szpitala St. Mary, gdzie zostanie poddany operacji. Ryan jest w stanie stabilnym i w ciągu kilku dni powinien opuścić szpital. Wszyscy w klubie chcą podziękować za świetną pomoc medyczną udzieloną Ryanowi zarówno ze strony pogotowia, jak i oddziału neurochirurgii” – to oświadczenie Hull.

Chelsea pokonała Hull 2:0, a drugiego gola, w 81. minucie, zdobył… Cahill, który po meczu nie ukrywał, że jest poruszony sytuacją z początku spotkania: – Zderzyliśmy się głowami, to było potężne zderzenie i wiem, że zemdlał. Życzę mu wszystkiego dobrego…

Inne artykuły o: Wideo | Zagranica