Z Danią Polacy na biało i pod dachem

Autor wpisu: 8 października 2016 11:35

Rano, po spotkaniu z delegatem UEFA, rozwiązana została ostatnia techniczna zagadka meczu Polska – Dania. Zdecydowano, że mecz zostanie rozegrany przy zamkniętym dachu Stadionu Narodowego.

Dach Stadionu Narodowego jest zamknięty od kilku dni, był też zamknięty podczas piątkowych oficjalnych treningów Polski i Danii. Mimo tego w niecce Stadionu i tak było bardzo chłodno i wilgotno. Pogoda zaś w Warszawie jest mocno niepewna. W piątkowy, pochmurny wieczór, momentami padało. Prognozy sugerują, że także i w sobotę wieczorem, w czasie meczu (początek – 20.45), mogą przechodzić przelotne opady. I zapewne to właśnie prognoza przesądziła o tym, że delegat UEFA postawił jednak na dach zamknięty. Oczywiście dla widzów, którzy będą na Stadionie, ma to mniejsze znaczenie, natomiast podstawowe dla piłkarzy i jakości gry. Wiadomo już, że deszcz nikomu nie przeszkodzi. Choć – ku zaskoczeniu – trener reprezentacji Polski Adam Nawałka utrzymywał, że woli, by dach był rozsunięty.

Cionek zastąpi Pazdana w wyjściowej jedenastce – TUTAJ

Wiadomo też, że reprezentacja Polski zagra przeciwko Duńczykom na biało, a goście założą czerwone stroje. Polacy na biało to oczywiście kompromis w sytuacji, gdy obie drużyny mają identyczne barwy strojów podstawowych (Polska biało-czerwone, Dania czerwono-białe). Ciekawe, że na zdjęciu z technicznej prezentacji strojów delegatowi UEFA znalazła się po stronie Polski, obok koszulki Roberta Lewandowskiego, bluza bramkarska z numerem 12. A takową nosi… Artur Boruc (Łukasz Fabiański gra z 22, a Wojtek Szczęsny z 1). Przypadek czy w ostatniej chwili jakaś niespodzianka w składzie? To dopiero byłby hit!

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Z życia kadry, czyli o sztuce pokazywania jaj
Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Zanim na stosach spłoną piłkarze, zanim zaleje nas hejt

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli