Z Cionkiem na Duńczyków? Wszystko na to wskazuje

Autor wpisu: 7 października 2016 20:04

W pierwszym dniu zgrupowania postawiliśmy pięć pytań odnośnie wyjściowego składu reprezentacji Polski na mecz z Danią. Dziś główna wątpliwość dotyczy wciąż Michała Pazdana. Ale to drobna wątpliwość, bo szanse na jego występ są marne. Obok Kamila Glika prawdopodobnie zagra więc Thiago Cionek.

Wątpliwość dotycząca Pazdana wynikała z tego, że legionista przyjechał na zgrupowanie z niezaleczonym urazem barku.
– Michał będzie trenował z drużyną. Po treningu podejmiemy decyzję, czy będzie przygotowywał się do występu – powiedział Adama Nawałka na dzisiejszej, ostatniej konferencji prasowej przed spotkaniem z Danią (sobota, godz. 20.45). I według naszych informacji, stoper Legii w tych przygotowaniach nie weźmie udziału.

Sztab szkoleniowy podczas zgrupowania chuchał i dmuchał na bohatera EURO 2016. Wszystko po to, by doprowadzić go do stanu pełnej używalności. – Największe ryzyko tego urazu jest takie, że przy starciu z rywalem może się pogłębić – mówił kilka dni temu doktor Jacek Jaroszewski. I ze względu na to ryzyko Pazdan przeciwko twardo grającym Duńczykom nie wystąpi. To nie jest jakieś wielkie zaskoczenie, bo wiadomo, że nawet gdyby był zdrowy, to w ostatnim czasie nie był w rytmie meczowym. Nawałka zaś podkreśla, że dla niego kluczowe przy wyborze składu jest to, czy dany zawodnik gra regularnie.
Niespodzianką jest za to nazwisko piłkarza, który Pazdana zastąpi – będzie to Thiago Cionek. Piłkarz, którego selekcjoner w kadrze holuje od dawna, a który nie zdążył jeszcze przekonać do siebie kibiców. Zagrał co prawda 90 minut w meczu z Ukrainą (1:0) na EURO, ale na prawej obronie. Spisał się solidnie. Jeśli chodzi o ten sezon, Brazylijczyk z polskim paszportem zagrał w Palermo sześć meczów (na środku obrony). Oprócz słabości, jaką ma względem niego selekcjoner, zdecydowało to, że wystąpił w trzech ostatnich spotkaniach – w tym z Juventusem (porażka 0:1). Przyszła więc pora na spektakularny występ w reprezentacji.

Zgodnie z tym, co pisaliśmy już w czwartek, w porównaniu z meczem z Kazachstanem zmieni się cała lewa strona – kosztem Macieja Rybusa i Bartosza Kapustki do składu wracają Artur Jędrzejczyk i Kamil Grosicki.
Jedno z pytań, które postawiliśmy na początku zgrupowania dotyczyło jednego środkowego pomocnika. A konkretnie – kto obok Grzegorza Krychowiaka? Ten, mimo niezbyt mocnej pozycji w klubie (PSG), u Nawałki jest pewniakiem. „Krycha” jest na tyle pewny, że pozwolił sobie na żart podczas konferencji. Na uwagę jednego z dziennikarzy, że „szkoda nie wykorzystać obecności takiego zawodnika na konferencji”, odparł: – Przyzwyczaiłem się do tego w klubie.

To zdecydowanie najbardziej błyskotliwy dowcip tego zawodnika podczas zgrupowania. Przynajmniej z tych, które mieliśmy okazję słyszeć i oglądać. Bo robienie zasadzki w korytarzu hotelowym za pomocą folii? Poziom 4 klasy szkoły podstawowej. No, 5 klasy…

Wygląda na to, że kolejną szansę dostanie Piotr Zieliński. Nawałka czasem wytyka mu błędy, ale robi to, bo dużo oczekuje po tym zawodniku, znacznie więcej niż w poprzednich trzech spotkaniach (z Holandią, Ukrainą i Kazachstanem). Występ w Astanie był lepszy od dwóch poprzednich, ale to wciąż – stosując miarę procentową – było to jakieś 60 proc. Zielińskiego z Napoli.
Ostatnia drobna wątpliwość, którą mieliśmy, dotyczyła obsady bramki, ale tutaj wątpliwości żadnych już nie mamy – pozycja Fabiańskiego jest niezagrożona.
Tak najprawdopodobniej będzie wyglądać wyjściowa jedenastka biało-czerwonych na mecz z Danią: Fabiański – Piszczek, Glik, Cionek, Jędrzejczyk – Błaszczykowski, Krychowiak, Zieliński, Grosicki – Milik, Lewandowski.

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Z życia kadry, czyli o sztuce pokazywania jaj
Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Zanim na stosach spłoną piłkarze, zanim zaleje nas hejt

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli