Wyjściowy skład Polski na Armenię? Na pewno bez Linettego. Kuba za Piszczka

Autor wpisu: 10 października 2016 00:01

Przed meczem z Armenią (dziś, 20.45) po raz pierwszy w tych eliminacjach wyjściowy skład reprezentacji Polski jest sporą zagadką. Najprawdopodobniej selekcjoner Adam Nawałka zmieni system i tym razem ustawi zespół z jednym napastnikiem.

Plany pokrzyżowały Nawałce kontuzje. Z kadry wypadli Michał Pazdan, Łukasz Piszczek i Arkadiusz Milik. Zastępca pierwszego z nich – Thiago Cionek – ku zaskoczeniu wielu, sprawdził się w meczu w Duńczykami i zagra też z Ormianami. To akurat pewne.

Jeśli chodzi o prawą obronę, we wtorek rano największa szansa była na to, że zagra tam Jakub Błaszczykowski. Kuba występował na tej pozycji w kilku meczach w Wolfsburgu i Nawałka zamierza skorzystać z tego pomysłu. W tej sytuacji Artur Jędrzejczyk, który w Krasnodarze grywa na jednej i drugiej stronie, zostanie na lewej obronie.

Z naszych informacji wynika, że Nawałka nie zdecyduje się na wystawienie obok Roberta Lewandowskiego drugiego napastnika. Najprawdopodobniej najbliżej „Lewego” zagra Piotr Zieliński. Za plecami będzie miał Grzegorza Krychowiaka i Krzysztofa Mączyńskiego.

Pozostają jeszcze skrzydła. Niepodważalną pozycję ma Kamil Grosicki, który zazwyczaj gra na lewej stronie. I tak raczej zostanie. Jest więc kwestia prawej strony pomocy. Tu szansę w wyjściowym składzie może dostać Paweł Wszołek. Są jeszcze Sławomir Peszko i Bartosz Kapustka, ale obaj nie są gotowi do gry przez pełne 90 minut. „Peszkin” wrócił dopiero do gry po kontuzji, Kapustka czeka na debiut w Leicester i w piłkę gra tylko na treningach, a ostatnio pauzował dwa tygodnie lecząc kontuzję.
Może jeszcze być tak że Grosicki zostanie przestawiony na prawą stronę pomocy (grywa tak w klubie), a na lewą wskoczy Maciej Rybus. Przeciwko tej opcji przemawia jeden argument: Nawałka nie lubi zmieniać czegoś, co dobrze funkcjonuje. A współpraca Jędrzejczyka z Grosickiem w meczu z Danią funkcjonowała bardzo dobrze.

Prawdopodobny wyjściowy skład: Fabiański – Błaszczykowski, Glik, Cionek, Jędrzejczyk – Wszołek, Krychowiak, Mączyński, Grosicki – Zieliński – Lewandowski

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Z życia kadry, czyli o sztuce pokazywania jaj
Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Zanim na stosach spłoną piłkarze, zanim zaleje nas hejt

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli