Wraca Fabiański? Nawałka: Wszyscy są gotowi!

Autor wpisu: 31 sierpnia 2017 17:55

Ostatnia konferencja prasowa Adama Nawałki przed meczem z Danią (piątek, 20.45) nie rozwiała żadnych wątpliwości personalnych w zespole. Ale to normalne – konferencje tego selekcjonera nigdy nie rozwiewają. – Wszyscy piłkarze są w stu procentach gotowi do gry – stwierdził Nawałka.

Pytanie dnia: czy do bramki reprezentacji Polski wraca Łukasz Fabiański pozostało więc bez odpowiedzi. Pytanie było wałkowane całe przedpołudnie, bo ponoć z drobnym urazem zmaga się Wojciech Szczęsny i wobec tak wyrównanego „staffu” bramkarskiego nie ma sensu narażać go na kontuzje. Szczęsny dość nieoczekiwanie do podstawowego składu w eliminacjach wrócił na czerwcowy mecz z Rumunią – ku niejakiemu rozczarowaniu Łukasza Fabiańskiego. Teraz ich sytuacja się jeszcze bardziej skomplikowała, bo przecież Fabiański gra, a Szczęsny jest na ławce Juventusu.
Pytanie jednak zadane wprost pozostało bez konkretnej odpowiedzi, co było oczywiste i przed jego zadaniem, bo selekcjoner po prostu na pytania o personalia przed meczem nie odpowiada. Zdawkowe: – Zawodnicy są gotowi w stu procentach. A także: – Liczę na każdego z nich. No i jeszcze: – Jako pierwsi dowiedzą się na odprawie, kto zagra.
Faktem jest, że z zajęć treningowych nikt nie jest zwolniony i kadra ćwiczy w pełnym składzie.

Między innymi z Jakubem Błaszczykowskim, który przecież na zgrupowanie przyjeżdżał po okresie leczenia drobnej kontuzji. Teraz tuż przed meczem Błaszczykowski mówi: – Spodziewamy się bardzo ciężkiego meczu. Ale jesteśmy gotowi do walki. W zasadzie w każdym meczu pokazywaliśmy, że idziemy do przodu. Nie zawsze nasza gra była idealna, ale prezentowaliśmy to, co cechuje dobre drużyny. Pokazywaliśmy, że jesteśmy w stanie zwyciężyć. Ufamy trenerowi, który zawsze ma dobrą taktykę i podejście, a na boisku staramy się to realizować.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli