Z tą wisienką wyszło głupio i niesmaczne. Hajto ma rację – poziom na minus jeden

Autor wpisu: 9 listopada 2017 15:19

Nie wiemy, kto tam w TVP wpadł na ten pomysł – ale kto by to nie był, niewątpliwie przestrzelił. To znaczy w zamyśle miało być pewnie śmiesznie, tyle że wyszło… niesmacznie.

Telewizja publiczna, gdzie tyko może, trąbi, że mecze reprezentacji wracają na jej antenę. OK – wracają, niech trąbi i przypomina. Ma do tego prawo. Ale ten spot z wisienką na torcie, nawiązujący oczywiście do słynnej truskawki Tomasza Hajty, który przez ostatnie lata współkomentował spotkania biało-czerwonych z Mateuszem Borkiem w Polsacie, to zupełnie niepotrzebna prowokacja:

Miał być żart? Pewnie tak, ale nie wyszedł, bo Hajto – skądinąd facet, który ma do siebie sporo dystansu – odebrał to właśnie jako prowokację.
– Słabe to moim zdaniem, takie malutkie… Poziom żartu od 0 do 10 oceniam na minus 1. Mogliby wymyślić coś swojego, a nie bazować na moich określeniach. No bo praktycznie wszyscy wiedzą, że ta truskawka na torcie wyszła ode mnie. Ja już prawie wycofałem wisienkę z obiegu, a oni, można powiedzieć, znów mi ją wciskają – powiedział były reprezentant w rozmowie z „Super Expressem”.
Zresztą jakiś czas temu Hajto miał tweeterowe spięcie odnośnie reprezentacji wracającej na antenę TVP z dyrektorem TVP Sport:

Być może miała to być jakaś forma riposty za ten odważnik… Tak czy inaczej, niech w publicznej – jeśli tacy z nich kozacy – spróbują wykreować kogoś, kto dzięki komentowaniu meczów reprezentacji stanie się osobą tak popularną i lubianą, jaką stał się właśnie Hajto. Czekamy…
– Zabawne są te wszystkie memy i to, co się dzieje wokół naszego – Mateusza Borka i mojego – komentarza. Przed chwilą jechałem samochodem i usłyszałem w radiu zwrot: „jakby to powiedział doktor Hajto”. Aż mnie na chwilę przytkało. Ale uśmiechnąłem się pod nosem. Dla mnie ważne, że większość tych opinii jest pozytywnych, co dzisiaj w epoce internetowych hejterów nie jest takie częste – opowiadał nam niedawno Hajto (całość TUTAJ).
Tak czy inaczej, większość kibiców za tą jego niepodrabialnością już pewnie zaczęła tęsknić…

Inne artykuły o: Reprezentacja

 • ursynów

  Sport w telewizji publicznej też dosięgła dobra zmiana.Nie znam imć Szkolnikowskiego, nic o nim nie słyszałem dotychczas.Natomiast był taki Aleksiej Szkolnikow, członek KC PZPR, Bohater Pracy Socjalistycznej.Może pan Szkolnikowski , też chce być bohaterem.Życzę mu tego -zwłaszcza, że u Prezesa Kurskiego mamy najlepszy sort dziennikarzy.Tym nie mniej pan szef redakcji sportowej to Panu Hajcie może najwyżej wisienkę na torcie położyć,bo Hajto to jest Hajto i tyle.W redakcji sportowej TVP, jest jeden komentator na poziomie jeśli chodzi o piłkę nożną- to Jacek Laskowski.Da się oglądać mecze bez fonii.

 • Paweł Krawczyk

  Ojojoj redaktorek tak samo skompromitował się z adwokaturą Hajtowego,jak sam piłkarz z bronieniem swojego „określenia”. Przecież z tą truskawką to była pomyłka albo wyszło nieuctwo Hajty, bo z czegoż wzięły się inne – „Jugol Mandżukić” czy „replika koszulki Lewego to podróbka”???Śmiejecie się wszyscy z lapsusów językowych Smudy a bronicie Hajty.Niesmacznym poziomem żartu to byłoby jakby w splocie pokazał się wagon fajek…

  • zgubek

   No to Hajto i tak ma farta u P. Krawczyka, wyciągnął tylko wagon fajek, a mógłby przecież wypadek z Łodzi sprzed 10 lat.Ludzki gość.

   • Paweł Krawczyk

    Pewnie to ironia z twojej strony, ale nie rozumiem obruszenia się Hajty, jak i redaktorka.Szkoda, że w przerywnikach tortu nie dali fragmentów z bramkami Paulety-to dopiero byłoby coś. A Hajto wali straszne lapsusy,jak ten – Hajto: „Tam jest już Sibik”, Borek: „Cibicki. Sibik to w Korei”, Hajto: „Tsibicki, przepraszam”, Borek: „Cibicki…”. A kto słuchał jego wcześniejszej komentatorki w Eurosporcie to żadnego wrażenia ta przy reprze nie robiła, bo niczym się nie różniła. Sam pozuje na luzaka, a jaki jest naprawdę to widać po gównoburzy wokół splotu TVP – inny by się uśmiał z tego, ale to Hajto „ludzki gość”…

 • SzymonTychy Bula

  Dla mnie ubaw po pachy 10/10 , poziom komentowania pana Hajty uwazam co najwyzej za zenujacy

 • vittorio

  Hajto nie ma dystansu do siebie.Zagotował się od wisienki.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli