Ta Anglia! Ta Szwecja! I… Haraslin. EURO U-21 zaczyna się dla nas frapująco

Autor wpisu: 1 grudnia 2016 22:02

Finały mistrzostw Europy U-21 będą największą imprezą piłkarską przyszłego roku. A rozegrane zostaną w Polsce, oczywiście. W czwartek w Krakowie dokonano uroczystego losowania fazy grupowej mistrzostw. Polska zagra z Anglią, Szwecją i Słowacją.

Czerwiec przyszłego roku znów będzie w Polsce niezwykle energetyczny. Pięć lat po EURO 2012 do naszego kraju zjadą najlepsze reprezentacje młodzieżowe Europy w składach z wieloma (już) gwiazdami pierwszych reprezentacji i największych lig europejskich.
Gwoli ścisłości – przypomnienie: Polska dostała oczywiście miejsce przeznaczone dla gospodarza imprezy, więc nie musiała grać w eliminacjach. Ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że drużyna Marcina Dorny to ekipa o możliwościach, jakich już dawno nie miała młodzieżowa reprezentacja Polski. Nie dość, że grają w niej wybijający się zawodnicy polskiej Lotto Ekstraklasy, jak Jarosław Jach, Jarosław Kubicki, Radosław Murawski, Tomasz Kędziora, Patryk Lipski czy Dawid Kownacki, czy ci, którzy grają już za granicą – Paweł Dawidowicz, Mariusz Stępiński, Bartłomiej Drągowski, to jeszcze podczas turnieju finałowego kadrę mogą zasilić regularni kadrowicze Adama Nawałki – Bartosz Kapustka, Piotr Zieliński, Karol Linetty czy… Arkadiusz Milik.

W turnieju finałowym EURO U-21 gra tylko 12 zespołów, więc słabeuszy tu po prostu nie ma. Dość powiedzieć, że tym razem miejsca zabrakło dla takiej młodzieżowej potęgi jak Francja, czy regularnie bijącej innych w niższych kategoriach wiekowych w ostatnich latach Szwajcarii.
Rozstawiona w losowaniu Polska ostatecznie trafiła do grupy z Anglią (z gwiazdami Premier League w składzie), broniącą tytułu mistrza Europy Szwecją i Słowacją, której akurat dla nas najbardziej znanymi postaciami są: Lukaš Haraslin z Lechii Gdańsk i Tomaš Vestenicky z Cracovii.

W pozostałych grupach zagrają:
Grupa B: Portugalia, Serbia, Hiszpania, Macedonia;
Grupa C: Niemcy, Czechy, Dania, Włochy.

Turniej rozgrywany będzie w większości na mniejszych z tych nowocześniejszych obiektów otwartych w ostatnich latach w Polsce. W Kielcach, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy, Tychach i Krakowie (stadion Cracovii).
Polska mecze grupowe zagra w Lublinie (16.6. ze Słowacją i 19.6. ze Szwecją) oraz w Kielcach (22.6. z Anglią). Półfinały zaplanowano na Cracovii i w Tychach. Finał – znów na Cracovii.

A jako ciekawostka – tak wyglądała jedenastka gwiazd turnieju dwa lata temu. Prawda, że ciekawie?

Inne artykuły o: Reprezentacja | Zagranica

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Z życia kadry, czyli o sztuce pokazywania jaj
Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Zanim na stosach spłoną piłkarze, zanim zaleje nas hejt

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli