Szkoda, że dzisiejsza konferencja się odbyła. Szkoda…

Autor wpisu: 6 października 2016 15:33

Rozumiemy, że ważny mecz z Danią, że koncentracja i takie tam. Ale konferencje prasowe są elementem tej całej operacji, jakim jest spotkanie reprezentacji Polski. Czasem wystarczy odrobina dobrej woli i poświęcenie kilkunastu minut z cennego czasu całego dnia. O profesjonalizmie nie wspominając. I co? Czasem jeszcze jak widać nie wychodzi.

Tak to już zostało wymyślone, że piłkarze oprócz grania, czasem udzielają wywiadów. Może nie wszyscy to lubią, może to męczące, może czasem trzeba odpowiadać na niewygodne czy wręcz po prostu nie najmądrzejsze pytania. Ale takie jest życie piłkarza. Jak jest mecz to się gra, jak jest konferencja, to się odpowiada na pytania. Zresztą, umówmy się – podczas jednego zgrupowania dany zawodnik ma do wypełnienia ten, niemiły dla niektórych, obowiązek RAZ.
Dziś z dziennikarzami spotkali się Wojtek Szczęsny, Łukasz Teodorczyk i Igor Lewczuk. Igor w kilku słowach opowiedział o przenosinach i aklimatyzacji w nowym klubie i że jest gotowy na mecz z Danią, choć kibicuje Michałowi Pazdanowi, by ten wrócił do dyspozycji. I na tym moglibyśmy zakończyć podsumowanie rozmowy z piłkarzami.
Z ważnych informacji – Remigiusz Rzepka, odpowiadający za przygotowanie fizyczne reprezentacji, powiedział, że na dziś nie ma w kadrze problemów zdrowotnych. Sytuacja z Pazdanem jest dynamiczna – z dnia na dzień jest lepiej, a czy zdąży dojść do pełnej formy, okaże się w sobotę.
A tak poza tym było śmiesznie i strasznie… Ale chyba bardziej strasznie. Zawodnicy niespecjalnie ukrywali, że udział w konferencji ich nie interesuje. Szczęsny patrzył głównie pod stół, gdzie sprawdzał coś na telefonie, zagadywał i prowokował Teodorczyka. A sam Łukasz? Cóż. Postanowił nie odpowiadać na pytanie. Całkiem konkretne – skąd u niego taka eksplozja formy w Anderlechcie.
– Poproszę następne pytanie.
Hmmmm… Podobno zadał je nie ten dziennikarz co powinien. Stary uraz.
Tylko że konferencja jest oficjalnym wystąpieniem zawodników, należy do ich obowiązków reprezentanta. Byłoby dobrze, gdyby jednak były one przestrzegane, ale skoro są tak uciążliwe, to może warto je zmienić?
Muszę wrzucić kamyk do własnego ogródka. Pojawiły się komentarze, że jak pytania są głupie, to i odpowiedzi takie. Fakt, konferencja wymknęła się spod kontroli. Część pytań, a raczej wystąpień dziennikarzy nie była fortunna. Ale jakiś poziom należałaby trzymać. A sprowadzanie konferencji do migania się od odpowiedzi, podśmiewania się i cynizmu – po prostu jest nie na miejscu. Ot, taki kodeks reprezentanta.
Szkoda, że dzisiejsza konferencja w ogóle się odbyła. Przykro było na to patrzeć…

  • Kibic

    I w taki sam z sposób traktują polskich kibiców. Mają ich gdzieś. Przykre…

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli