Skład na niedzielę. Trzy wątpliwości, ale w zasadzie…wszystko jasne. Grosicki najwyżej na zmianę

Autor wpisu: 11 czerwca 2016 07:02

Kamil Grosicki bardzo chce grać w pierwszym naszym meczu na EURO 2016 z Irlandią Północną, ale powoli godzi się z tym, że nie da rady. Być może usiądzie na ławce rezerwowych, ale selekcjoner Adam Nawałka raczej w ogóle nie będzie chciał go wystawić do gry. Takie (nieoficjalne) informacje mamy na temat zdrowia skrzydłowego reprezentacji Polski.

„Grosik” kopie już piłkę, z każdą godziną czuje się coraz lepiej, ale w perspektywie niedzielnego spotkania (godzina. 18.00, Nicea), czasu na powrót do stuprocentowej gotowości mu zabrakło. Szanse na to, że nastąpi nagły zwrot akcji oceniamy na 10 procent.
Jak więc będzie wyglądał wyjściowy skład biało-czerwonych na Irlandię Płn.? Co do ośmiu pozycji wątpliwości nie ma żadnych, w obronie zagra czwórka: Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk. W ataku Arkadiusz Milik z Robertem Lewandowskim. W pomocy na prawym skrzydle Jakub Błaszczykowski, w środku Grzegorz Krychowiak.

Są trzy pozycje, na których Nawałka jeszcze przygląda się kandydatom, ale tylko po to, by rozwiać ostatnie wątpliwości, podtrzymywać rywalizację w zespole, bo i tak ma swoich wyraźnych faworytów.

Bramka
W bramce najprawdopodobniej stanie Wojciech Szczęsny, chociaż na treningach Nawałka wciąż pozostawia cień nadziei Łukaszowi Fabiańskiemu. Ale to zrozumiałe, tylko tak może podtrzymać rywalizację. Raczej nie ma takiej opcji, by selekcjoner znów zmienił zdanie, bo przecież raz je już zmienił – wszak przed ostatnim etapem przygotowań bronił Fabiański. Więcej na ten temat napisaliśmy wczoraj (tutaj).

Lewa pomoc
W normalnych warunkach wątpliwości by nie było, bo zagrałby Kamil Grosicki, ale że na 90 procent nie zagra, więc selekcjoner wybiera między Sławomirem Peszką i Bartoszem Kapustką. Wszystko wskazuje na to, że zagra ten drugi. Taki wariant ćwiczyła nasza kadra na treningach w La Baule najczęściej. Można to uznać za największą niespodziankę, ale kto przygląda się Kapustce uważniej, ten na pewno nie powinien robić wielkich oczu. Ten chłopak w kadrze czuje się świetnie od pierwszego zgrupowania, od pierwszego występu prezentuje pełnię możliwości.

Środek pomocy
Kto obok Krychowiaka? To ostatnia i chyba największa wątpliwość. Zapowiadało się, że w meczu z Irlandczykami Nawałka postawi na kreatywnego Piotra Zielińskiego. Okazało się jednak, że Krzysztof Mączyński, czyli jeden z ulubieńców trenera, po kontuzji doszedł do wysokiej formy i to on zacznie to spotkanie. Ale ponoć trener biało-czerwonych nie skreśla też Tomasz Jodłowca. Procentowo szanse tej trójki według naszych informacji kształtują się mniej więcej tak:
50 % Mączyński
30 % Zieliński
20 % Jodłowiec
Opcją na pierwszą jedenastkę nie są ani Karol Linetty, ani Filip Starzyński.

Inne artykuły o: Euro 2016 | PZPN | Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli