Siła i determinacja – czyli Glik leci do Rosji

Autor wpisu: 12 czerwca 2018 18:03

Kamil Glik jedzie do Rosji. Ostateczną – pozytywną – opinię wydał lekarz kadry Jacek Jaroszewski. Kamil będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu dopiero w trzecim meczu (z Japonią).

Wczoraj zielone światło na powrót do treningów Glik dostał od francuskich lekarzy. Finalną diagnozę miał postawić doktor Jaroszewski. Badania i testy funkcjonalne wypadły pomyślne, więc zapadła decyzja, że Glik wraca do kadry (kosztem Marcina Kamińskiego). Tym bardziej że Adam Nawałka zapowiadał wczoraj, że jeśli Glik będzie gotowy tylko na ostatni mecz grupowy, to go weźmie do Rosji.
– Kamil nadal jest w trakcie leczenia. Po diagnozie wydanej przez stronę francuską wezwaliśmy Kamila do nas. Wykonaliśmy szczegółowe badania, testy funkcjonalne. Po kompleksowej ocenie postanowiłem, że zabierzemy Glika na mistrzostwa. Tym samym Marcin Kamiński nie pojedzie na mundial – powiedział Jaroszewski. – Kamila czeka jeszcze wiele pracy. Na pewno nie będzie trenował za dwa czy trzy dni. Będzie brany pod uwagę dopiero przy trzecim meczu i musi normalnie potrenować z drużyną. Z badań wynika, że najprawdopodobniej tak będzie. Pozostają znaki zapytania przy nieoperacyjnym leczeniu tego urazu. W tej sytuacji chodzi tylko o ból, zakres ruchu i siłę. To będziemy starali się szybko odbudować.
Szczęście Glika to tym samym ogromny zawód dla Marcina Kamińskiego, który przez ostatni tydzień był z kadrą i długo wszystko wskazywało na to, że to on poleci na mundial.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli