Sadlok i Bereszyński w miejsce Dawidowicza. Nie wiadomo, co z Rybusem i Lewczukiem

Autor wpisu: 7 listopada 2016 12:53

Paweł Dawidowicz doznał urazu mięśniowego i wypada ze zgrupowania reprezentacji przygotowującej się do meczów z Rumunią (el. MŚ) i Słowenią (tow.). Niewykluczone, że w jego ślady pójdą Maciej Rybus i Igor Lewczuk. Nawałka dowołał Macieja Sadloka i Bartosza Bereszyńskiego.

Sadlok po raz ostatni w reprezentacji grał jeszcze za kadencji… Franciszka Smudy, Bereszyński u Nawałki wystąpił tylko raz, ale dawno temu, bo w towarzyskim spotkaniu z Norwegią w styczniu 2014 roku.

Uraz Dawidowicza, mówiąc szczerze, nie powinien Nawałce spędzać snu z powiek, gdyż po pierwsze – Paweł miał ostatnio niezbyt udaną serię w swoim klubie (trochę baboli, do tego samobój), po drugie – bardzie niż na ławce w pierwszej, zdrowy przydałby się zapewne drużynie Marcina Dorny, która przygotowuje się do przyszłorocznych finałów MME.
Inaczej wygląda sprawa z Rybusem, który jeśli jest zdrowy i w formie, gra zazwyczaj w pierwszym składzie dorosłej reprezentacji. Rybusa jednak ostatnio prześladują różnego rodzaju urazy – jedne drobne, inne bardziej poważne. W ten weekend Polak opuścił kolejny ligowy mecz Olympique Lyon (z Bastią). Sztab kadry informuje, że decyzja dotycząca przyszłości Rybusa na zgrupowaniu zostanie podjęta we wtorek.
Na kłopoty zdrowotne (staw skokowy prawej nogi) narzeka też Igor Lewczuk. Wczoraj na pytanie o zdrowie rzucił tylko: „Zobaczymy, co powie lekarz kadry”. Lewczuka nie było w kadrze meczowej Bordeaux na mecz z Marsylią (30.10), a sobotnie spotkanie z Lorient przesiedział na ławce.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli