Rybus i Kapustka tym razem na ławie?

Autor wpisu: 6 października 2016 15:16

Rozwiązują się powoli zagadki związane z wyjściowym składem reprezentacji Polski na mecz z Danią (s0bota, 20.45). Według naszych informacji zajdą zmiany na lewej stronie boiska.

W pierwszym spotkaniu eliminacji z Kazachstanem (2:2) selekcjoner biało-czerwonych Adam Nawałka postawił na Macieja Rybusa, który z powodu kontuzji barku wypadł z kadry na EURO 2016. We Francji na lewej obronie grał Artur Jędrzejczyk. I był jednym z najlepszych naszych zawodników podczas turnieju. Mimo to w Astanie „Jędza” powędrował na ławkę rezerwowych. Okazało się, że była to jedna z największych pomyłek trenera. Rybus, który dopiero wracał do zdrowia po kontuzjach, nie zdążył okrzepnąć w Olympique Lyon, nie był w najwyższej formie. Maczał palce przy obu straconych golach i wygląda na to, że w meczu z Duńczykami usiądzie na ławce. Zastąpi go Jędrzejczyk, który od EURO trzyma równą wysoką formę – gra w większości meczów Krasnodaru od pierwszej do ostatniej minuty (raz na prawej, raz na lewej obronie). Na korzyść Jędrzejczyka działają nie tylko forma (jest bardzo ważna) błędy Rybusa, ale też wzrost. Jedną z najgroźniejszych broni Duńczyków są stałe fragmenty, a jak wiadomo, „Jędzy” pod tym względem nie można zarzucić nic – bardzo rzadko przegrywa powietrzne pojedynki.
Co prawda Rybus ostatnio w klubie grywa w roli nie lewego obrońcy, a wahadłowego, bo trener Bruno Genesio zmienił ustawienie na 3-5-2. Teoretycznie, co zresztą wiadomo nie od dziś, „Rybka” mógłby grać na lewej pomocy, ale Nawałka raczej postawi na Kamila Grosickiego. Piłkarz Rennes, po zamieszaniu z transferem, doszedł już do siebie, wyleczył kontuzję i prezentuje się bardzo dobrze.  To oznacza, że na ławkę powędruje Bartosz Kapustka, który zastępował Grosickiego w meczu z Kazachstanem.

Inne w tej kategorii

Inne Reprezentacja Mierzejewski z nagrodą!

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli