Rozgrzane głowy kadrowiczów. Wszołek, Lewczuk dopięli swego, Grosik… poleciał

Autor wpisu: 31 sierpnia 2016 17:05

Istotne informacje z ostatnich minut życia kadry: Wszołek piłkarzem Queens Park Rangers, już klepnięty. Z Bordeuax dogadany Igor Lewczuk, a Kamil Grosicki odjechał w… siną dal.

Jak Adam Nawałka opanuje kadrowiczów z ich rozgrzanymi transferami głowami? Tak trudnego zadania nie miał chyba na EURO. Czwartkowy poranek i wczesne popołudnie w niczym nie przypominały normalnego zgrupowania, a raczej jakieś wielkie targowisko. Piłkarze z kartkami papieru, oblegane kopiarki i „staromodne” faksy, nieustanne konsultacje z menedżerami i przedstawicielami klubów.
Ale sytuacja powoli się klaruje. Jedno wiemy na pewno – Paweł Wszołek dołącza do Ariela Borysiuka w Queens Park Rangers. Podpisał kontrakt na rok czasu z opcją przedłużenia. Zamienia tym samym włoską Serie B na angielską Championship. Uff… Może się uspokoić.
Druga sprawa – skutek przyniosły gorące negocjacje Igora Lewczuka z Bordeaux. Łatwe nie były, Mariuszowi Piekarskiemu na pomoc z tłumaczeniem i wyjaśnieniami meandrów Girondins Bordeaux ruszył Marek Jóźwiak, momentami przy Lewczuku kręciło się na raz pięć, sześć osób. Także ze sztabu medycznego Bordeaux.


Natomiast, kto wie, gdzie zniknął Kamil Grosicki? Wybiegł z hotelu, wsiadł do taksówki i… tyle go widzieli. Chyba Grosik załapał się na lot last minute do Anglii… O, naprawdę:

Burnley podobno zaoferowało Rennes za Grosika 6 milionów euro, Rennes chce więcej – o dwa. A dziwiono się, gdy pisaliśmy zimą, ile trzeba wyłożyć na Grosickiego, żeby go wykupić (pamiętacie sprawę oferty Legii?). No to właśnie taki poziom transakcji – Rennes jest klubem z tak stabilnym budżetem, że po prostu nie potrzebuje sprzedawać piłkarzy za grosze. Zwłaszcza jeśli chodzi o bohaterów EURO. A Grosicki bez ogródek przyznaje, że jest zakręcony i przez ból głowy spać nie może. Bo bardzo chce się wyrwać z Rennes, gdzie jest ważnym, ale jednak tylko rezerwowym. No to ma. A Rennes za polskiego skrzydłowego weźmie ostatecznie jakieś 8 milionów euro. Legia chciała dawać… 1,5 mln. Mariusz Piekarski mówił o tym wiosną.

Jak Adam Nawałka ogarnie to towarzystwo? Część  kadry mu się rozleciała. W piątek kadra wylatuje z kraju, w niedzielę pierwszy mecz eliminacji MŚ 2018 – z Kazachstanem (18.00). Wtorkowy trening miał być otwarty dla publiczności przez kwadrans, ale w Karczewiu zebrały się takie tłumy, że trzeba było odpuścić zamykanie. Środowy na Konwiktorskiej też miał być przez kwadrans otwarty, ale został zamknięty w całości. Czyżby dmuchanie na zimne – by nikt nie sprawdzał, kogo jeszcze na treningu brakuje? Choć PZPN przyznał, że cała trójka (Lewczuk, Wszołek i Grosicki) dostała oficjalnie czas na badania lekarskie w nowych klubach.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli