Robert LEWANDOWSKI: Stało się „coś”, na szczęście małe „coś”

Autor wpisu: 8 listopada 2016 16:01

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski zabrał głos w sprawie afery alkoholowej w reprezentacji Polski.

Lewandowski jest jednym z tych, którzy byli oburzeni zachowaniem niektórych kadrowiczów podczas poprzedniego zgrupowania. Po meczu z Armenią, mimo że strzelił zwycięskiego gola, w strefie wywiadów był mocno poirytowany. Pozwolił sobie na swego rodzaju krytykę zespołu mówiąc, że w reprezentacji niedopuszczalne jest grać na 95 procent, zamiast na 100. Dziś tłumaczył się ze swojej wypowiedzi, ale też całej afery. – Chodziło mi o to, że czasami zdarzają się takie mecze, w których wydaje się, że w 30 minut strzelimy gola i dalej będzie już tylko z górki. A właśnie nie można myśleć w ten sposób, nie można wychodzić na boisko z poczuciem, że gramy ze słabym rywalem i jakoś to będzie. Bo gdy się myśli, że jakoś to będzie, to później jakoś tam się gra. Trzeba konsekwentnie walczyć od pierwszej do ostatniej minuty, bo wbrew pozorom czasem z tymi słabszymi drużynami gra się trudniej – wyjaśnił.
Na temat afery powiedział: – Każdy z nas popełnia błędy. Czasem w grupie może się coś zdarzyć i takie małe coś się zdarzyło. Zdajemy sobie sprawę, że popełniliśmy błąd, ale wierzę, że druga taka sytuacja się nie powtórzy. Są kary i zamknijmy ten temat.
Mówiło się, że Lewandowski był jednym z tych, którzy zasygnalizowali problemy selekcjonerowi Adamowi Nawałce. Podobno rozmawiał z nim na ten temat, trener biało-czerwonych konsultował z nim decyzje co do kar. I podobno kapitan mocno upierał się, żeby nikogo nie wyrzucać z drużyny. Podobno, podobno… A co na to główny zainteresowany?
– Są sprawy, które nie powinny wychodzić poza nasze grono. Zostaje to między nami i poradzimy sobie z problemami, nie potrzebujemy pomocy z zewnątrz. Załatwiliśmy to w naszym gronie – uciął temat.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli