Robert Lewandowski ostrzega: 13 punktów? To wciąż bardzo mało

Autor wpisu: 27 marca 2017 00:46

Robert Lewandowski tuż po meczu w Czarnogórze był oczywiście bardzo zadowolony – z gola i zwycięstwa, ale też bardzo ostrożny: – Na pewno zrobiliśmy kolejny krok do finałów MŚ, ale to jeszcze nie wystarczy.

Lewandowski przed kamerami Polsatu Sport mówił między innymi o kapitalnym golu, jakiego zdobył w pierwszej połowie strzałem z rzutu wolnego: – Zauważyłem, że mur jest bardzo duży i bramkarz może nie widzieć piłki. Skupiłem się na tym, by trafić w bramkę, a tak uderzyłem piłkę, że futbolówka spadała za murem. Dla bramkarza to bardzo trudny strzał. Miał problem, by zejść w dół. Szukałem swojej techniki, swojego naturalnego uderzenia na bramkę. Czasami to jest loteria, a czasami takie szczegóły powodują, że można strzelić jednego czy dwa gole więcej. Dobrze uderzony rzut wolny i ważna bramka!

Lewandowski nie ukrywał, że nie wszystko w meczu w Podgoricy (więcej TUTAJ) było idealne, ale to był mecz z gatunku tych, które po prostu trzeba było wygrać nie bacząc na okoliczności: – Nie zagraliśmy dzisiaj perfekcyjnie, to sobie trzeba jasno powiedzieć. Ale tak się gra eliminacje, że punkty trzeba wywalczyć, a nawet czasami wyszarpać. Jesteśmy reprezentacją, która wie, jak grać w piłkę, wie, co ma grać. Ale nie możemy mieć wszystkiego pod kontrolą przez 90 minut, zwłaszcza na wyjazdach. Pokazaliśmy, że mimo minut ciężkich do przetrwania, potrafimy strzelić bramkę. Szkoda że z Łukaszem nie strzeliliśmy na 2:0, ale to jest piłka nożna. Tu nie zawsze wszystko ma się pod kontrolą. Czasami przypadek, szczęście powodują, że ktoś wygrywa. Czarnogórcy mieli dobre sytuacje. Po wolnym, po rożnym. To pokazuje, że musimy pracować nie tylko nad grą w ofensywie i stwarzaniem sobie sytuacji, ale także nad stałymi fragmentami gry w defensywie.

TUZIMEK: Drużyna jak zegarek Nawałki

Kapitan biało-czerwonych przestrzegł także przed hurraoptymizmem na finałową część eliminacji: – Teraz będzie nam coraz ciężej, bo będziemy myślami coraz bliżej mundialu, a tak naprawdę jeszcze nic nie udało nam się osiągnąć w tych eliminacjach. Mamy 13 punktów, to jest bardzo mało. Ani przez chwilę nie możemy myśleć, że już jesteśmy na mundialu, bo to może nas zgubić.

Inne artykuły o: Reprezentacja