Robert Lewandowski: Jak gram, to źle. Jak nie gram, to też źle…

Autor wpisu: 20 marca 2018 15:24

Raczej nie zagram dwa razy po 90 minut – zaznaczył Robert Lewandowski na wtorkowej konferencji prasowej reprezentacji Polski. Kadra Adama Nawałki od poniedziałku urzęduje we Wrocławiu, gdzie w piątek zagra z Nigerią. We wtorek za tydzień w Chorzowie spotkanie z Koreą Południową.

Lewandowski pewnie tym razem zostanie z kadrą do końca zgrupowania, ale z tego, co mówi, można wnosić, że pewnie dwóch meczów w pełnym wymiarze czasowym nie rozegra. Niby zdecyduje się to po treningach, niby będzie uzależnione od taktyki, ale Lewandowski nie wyjaśniając wiele i tak dość jasno dał do zrozumienia, że jednak jego gra podlega ustaleniom między nim a selekcjonerem. – Raczej nie zagram dwa razy po 90 minut – zauważył kapitan reprezentacji. – Nie wydaje mi się, by zaszła taka potrzeba.

To nie jedyny wątek grania czy niegrania Lewandowskiego. Piłkarza spytano też o to, co dzieje się z jego „minutami” w Bayernie. Z reguły byliśmy wszak przyzwyczajeni, że Robert gra wszystko, zaskoczeniem było, gdy schodził przed końcem meczu. Tymczasem przez ostatnie dwa miesiące gra „w kratkę” – czasem w pierwszej jedenastce, czasem wchodzi jako rezerwowy, bywa że nie wchodzi w ogóle.
– Jak gram, to źle, jak nie gram to też źle – uśmiechem skwitował Lewandowski pytanie o przyczyny takiego stanu rzeczy. I wyjaśnił, że to rzecz zaplanowana i konsekwentnie prowadzona w porozumieniu z trenerem Bayernu Juppem Heynckesem.
– Planowaliśmy, że na początku roku będę grywał mniej – przyznał. – Wszystko z myślą o ciężkiej końcówce sezonu klubowego i o finałach mistrzostw świata. Liga Mistrzów wchodzi w fazę ćwierćfinałów, walczymy jeszcze w Pucharze Niemiec, tylko w lidze mamy ugruntowaną pozycję. To będzie ciężki okres i chodzi o to, bym – z uwagi na mistrzostwa świata – mógł dłużej utrzymać optymalną formę fizyczną. Mam nadzieję, że zaprocentuje to właśnie pod koniec sezonu.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli