Nie tylko regeneracja. W Juracie mają też ostro zasuwać

Autor wpisu: 23 maja 2018 10:08

Początek mistrzostw świata w Rosji już za dwadzieścia dwa dni. Nasza kadra, tak jak przed EURO 2016, przygotowania do turnieju zaczęła w Juracie. Nie będzie to jednak taki typowy regeneracyjny obóz, jak to miało miejsce przed dwoma laty. Już teraz zawodnicy będą także ciężko trenować. I na pewno nikt nie będzie odpuszczał, tym bardziej że Adam Nawałka musi jeszcze przed mundialem skreślić aż 9 nazwisk z 32-osobowej grupy.

W Juracie brakuje – planowo – Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka. Choć tak jak w 2016 roku piłkarze przyjechali do ośrodka „Bryza” z żonami, partnerkami i – kto posiada – z dziećmi, prócz odpoczynku i regeneracji po sezonie ligowym w planach jest ciężka praca i sporo zajęć zindywidualizowanych.
– Ci, którym brakuje rytmu meczowego, będą nadrabiać stracone godziny, aby wszyscy byli przygotowani do typowo piłkarskich zajęć w Arłamowie – powiedział trener Nawałka.
Kamil Grosicki – jak widać w materiale „Łączy nas piłka” – już ostro wziął się do roboty.

Na dziś zaplanowane jest spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, w czwartek zaś koncert Lady Pank.
28 maja w Arłamowie rozpocznie się już właściwe zgrupowanie. 23-osobowy skład kadry selekcjoner ma ogłosić w jego trakcie – 4 czerwca. Przed mundialem reprezentację czekają jeszcze dwa mecze kontrolne. 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Dzień później kadra wyleci do swojej bazy w Soczi.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli