Polska zagra o… 27 milionów euro! Premie za EURO 2016

Autor wpisu: 11 grudnia 2015 20:17

Znamy premie, jakie finaliści EURO 2016 dostaną za mecze w przyszłym roku we Francji. Łączna pula nagród dla uczestników wzrosła do 301 milionów euro. Podczas EURO 2012 było to 196 milionów, a jeszcze cztery lata wcześniej – 184 miliony.

UEFA ostateczne kwoty przyklepała dzień przed losowaniem turnieju finałowego. Każdy z finalistów decyzją europejskich władz dostanie po 8 milionów euro za sam udział w imprezie.

Co trzeba wiedzieć o EURO czytaj TUTAJ
Premie za mecze w grupach zostały ustalone na milion euro (zwycięstwo) i 500 tysięcy euro (remis). Od fazy pucharowej oczywiście premie rosną. Zespoły, które zagrają w 1/8 finału, dostaną dodatkowo 1,5 miliona, w ćwierćfinale – jeszcze 2,5 miliona więcej, zaś w przypadku awansu do półfinału czeka bonus 4 milionów euro.
Oczywiście, najwięcej zarobią finaliści. Triumfator imprezy dostanie 8 milionów euro, drużyna, która w finale przegra – 5 milionów.

Skopmy tyłki Anglikom! Czytaj TUTAJ
Ile w związku z tym może zarobić na przykład reprezentacja Polski, gdyby została mistrzem Europy? Założywszy, że wygrałaby wszystkie mecze w grupie – jej sumaryczna premia sięgnęłaby 27 milionów euro. Cztery lata wcześniej maksymalnie triumfator mógł zarobić 23,5 miliona.

Inne artykuły o: Euro 2016 | PZPN | Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli