Polanski chciałby grać w kadrze. Raczej już jej nie zbawi

Autor wpisu: 3 kwietnia 2017 19:45

Eugen Polanski powiedział, że wciąż liczy, że kiedyś jeszcze dostanie powołanie do reprezentacji Polski. Na razie ma inne zmartwienie – musi odzyskać miejsce, by grać regularnie w Hoffenheim.

O swoich nadziejach Polanski opowiedział w wywiadzie dla „Super Expressu”:
– Już kilka razy mówiłem, że po zakończonym Euro jestem do dyspozycji trenera Nawałki. Może zadzwonić w każdej chwili, a co z tego wyjdzie – nie wiem. Przez prawie 3 lata zostawiłem w kadrze dużo serca i jestem dumny, że w niej grałem. 

Dziennikarz zadał pytanie, więc zawodnik odpowiedział. Ale czy powołanie jest realne? Trudno to sobie wyobrazić. Od jego ostatniego występu w biało-czerwonych barwach (towarzyski mecz ze Szkocją) minęło 3 lata lata. Polanski mówi, że czeka na telefon od Nawałki, któremu w 2014 roku odmówił zaproszenia – i to dwa razy.
Tłumaczył, że selekcjoner zarzucił mu brak zaangażowania. W rewanżu opowiedział w mediach, że treningi Nawałki przypominają mu zajęcia z juniorami i nigdy więcej nie zagra dla tego trenera.
Potem podobno obaj panowie wyjaśnili sobie nieporozumienie, ale domyślamy się, że Eugen raczej nie przebiera nogami w oczekiwaniu na ten telefon. Chyba ma inne problemy na głowie, przede wszystkim musi wywalczyć miejsce w Hoffenheim, gdzie w tym roku grywa ogony. I to ogony w najlepszym wypadku. Domyślamy się też, że Nawałka trzeciej szansy raczej mu nie da. Z dwóch niegrających defensywnych pomocników – Grzegorza Krychowiaka i 31-letniego Polanskiego – zawsze wybierze tego pierwszego. I wcale się nie dziwimy.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli