Tak sobie pogadali… Leśnodorski z Kapustką

Autor wpisu: 7 października 2017 11:25

Przy okazji meczu reprezentacji młodzieżowej Bogusław Leśnodorski ni z tego, ni z owego skomentował grę Bartosza Kapustki. „Nie wiem, na czym to polega, ale zamiast coraz lepszy, jest coraz gorszy”.

Bogusław Leśnodorski niby z dala od futbolu, a wciąż blisko… Lubi na swoim profilu twitterowym wtrącić uwagę dotyczącą aktualności i na taka pokusił przy okazji meczu reprezentacji młodzieżowej, która w piątek w Łodzi zremisowała z Finlandią 3:3 w meczu eliminacji EURO 2019.
Przykra to strata punktów przez podopiecznych Czesława Michniewicza, bo Finowie także w tej kategorii wiekowej nie należą do tuzów futbolu i trzy punkty z nimi na własnym terenie to obowiązek, zwłaszcza gdy ma się drużynę z takimi piłkarzami jak Drągowski, Wieteska, Bednarek, Gumny, Kownacki, Szymański czy właśnie Kapustka.
W meczu z Finami ekipa Michniewicza lekkomyślnie dała sobie wbić trzy gole – przegrywała już 1:2, wyszła na prowadzenie 3:2, by stracić decydującego o remisie gola w 76. minucie i już tej straty nie odrobić.
Gole dla biało-czerwonych strzelali Dawid Kownacki (dwa) i Paweł Tomczyk, a Bartosz Kapustka – jeśli o nim mowa – na pewno nie był najbardziej eksponowaną postacią meczu, choć trzeba przyznać, że w kilku niezłych akcjach ofensywnych miał swój udział.

Mimo to, Bogusław Leśnodorski postawił dość jednoznaczną tezę:

Za co doczekał się riposty samego Kapustki:

„Duże oczekiwania i wysoko poprzeczka. Moim zdaniem możesz być dużo lepszy” – podsumował Leśnodorski.

I tak to sobie panowie pogadali na Twitterze, jak były prezes mistrzów Polski z byłem graczem mistrzów Anglii.
Niestety, fakty są takie, że Kapustka wypożyczony z Leicester do Freiburga w tym sezonie zagrał wszystkiego 29 minut w barwach 15. zespołu niemieckiej 1. Bundesligi – 21 w lidze i 8 w Pucharze Niemiec. W trzech ostatnich meczach nie znalazł się w kadrze drużyny.

A reprezentacja młodzieżowa póki co w tabeli eliminacji EURO 2019 traci 5 punktów do mających mecz rozegrany więcej Duńczyków. We wtorek spróbuje poprawić bilans na Litwie.
Z dziewięciu grup do finałów EURO awans mają pewny tylko zwycięzcy, cztery zespoły z najlepszym bilansem z drugich miejsc zagrają w barażach.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli