Piszczek zakończy karierę w BVB? Nic dziwnego

Autor wpisu: 28 marca 2017 10:07

Niemieckie media donoszą, że Łukasz Piszczek przedłuży umowę z Borussią Dortmund do czerwca 2019 roku. Wiele wskazuje na to, że reprezentant Polski w niemieckim klubie zakończy piłkarską karierę. Co nie znaczy, że nowy kontrakt będzie jego ostatnim.

Wszystko oczywiście zależy od zdrowia zawodnika. Kilka lat temu Piszczek przeszedł poważną operację biodra. Wielu piłkarskich ekspertów wydało na niego wyrok: „nigdy już nie wróci do dawnej formy”. Reprezentant Polski stracił prawie półtora roku na leczenie i rehabilitację. Wysiłek nie poszedł na marne. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata we Francji pokazał, że do dawnej formy nie tylko wrócił, ale zrobił kolejny krok naprzód.
W Borussii przekonał do siebie nowego trenera Thomasa Tuchela, a nie wszystkim starszym zawodnikom to się udało. Na przykład Jakub Błaszczykowski usłyszał, że nie ma szans na regularną grę i musiał odejść. Piszczek w tym sezonie pokazuje dojrzałość i mądrość w defensywie, ale też sporo daje swojej drużynie z przodu – strzelił pięć goli i jest trzecim najskuteczniejszym piłkarzem BVB (za Aubameyangiem – 23 gole i Dembele – 6 trafień).
O nowym kontrakcie – rok dłuższym od obecnego – napisał „Kicker”. Można się jednak domyślać, że jeśli polski zawodnik będzie trzymał obecny poziom, to nie będzie to jego ostatnia umowa. W czerwcu 2019 roku Piszczek będzie miał 34 lata. W BVB gra od lipca 2010 roku. W wywiadach często podkreślał, że nie lubi zmian, przywiązuje się do miejsc. Wygląda na to, że emerytura w Chinach, albo Stanach Zjednoczonych, to nie dla niego. I sumie nie dziwimy się, bo jeśli w Dortmundzie jest mu tak dobrze, to po co zmieniać?

Inne artykuły o: Reprezentacja | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli