Piotr ZIELIŃSKI: Z minuty na minutę było lepiej

Autor wpisu: 15 listopada 2016 08:40

– Mecz ze Słowenią był wartościowym sprawdzianem, zwłaszcza dla zawodników, którzy mniej grali – ocenia spotkanie Polska – Słowenia Piotr Zieliński, rozgrywający Napoli.

Wszedłeś na boisko w drugiej połowie i trochę rozruszałeś grę z przodu, bo przed przerwą średnio to wyglądało. Jak to oceniasz?
Myślę, że każda zmiana wniosła trochę ożywienia. Przegrywaliśmy, więc trzeba było zaryzykować trochę bardziej. I udało się zremisować. Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu. Generalnie był to dobry sprawdzian dla chłopaków, którzy mniej grali.

Raz miałeś stratę, po której rywale ruszyli na naszą bramkę. To były nerwy, czy zagapiłeś się?
Dałem ciała, bo długo przetrzymałem piłkę, czekałem na kogoś aż się pokaże. Na szczęście, nic nie wyszło z tego dla rywali.

Za to przy golu dla nas akcja rozpoczęła się od ciebie i była to akcja książkowa.
Bo to było ćwiczone na treningach, piłka poszła od jednego do drugiego, był odpowiedni ruch i na koniec ładny strzał podcinką.

Ale gra wyglądała zupełnie inaczej niż w piątek w Bukareszcie.
Brakowało wielu zawodników z podstawowego składu, było dwóch debiutantów i na pewno potrzebowali trochę czasu, żeby złapać zgranie. Ale z minuty na minutę było lepiej, akcje coraz bardziej się kleiły. To był wartościowy sprawdzian.

W pierwszej połowie za rozgrywanie odpowiadał Krzysztof Mączyński. Brakowało trochę zgrania?
Krzysiu robił co mógł, rozgrywał piłkę, wykonywał stałe fragmenty. Brakowało tylko odpowiedniego wejścia któregoś zawodnika. Ale w pierwszej połowie na boisku było wielu zawodników, z którymi Krzysiek grał pierwszy raz. Grał dobrze, a ci nowi piłkarze z meczu na mecz będą łapali doświadczenie.

Ty jako doświadczony już piłkarz jak ocenisz występ Jacka Góralskiego – debiutanta, który grał od pierwszej minuty?
Nie chcę go oceniać, ale to jest inna opcja w pomocy. To zawodnik, który nie daje rywalom miejsca, bo od razu do nich doskakuje. Nieprzyjemnie się gra przeciwko niemu. Na pewno wywiązał się ze swoich zadań, był pod grą cały czas. Udany debiut, a nie jest łatwo zagrać tak dobrze w pierwszym występie w reprezentacji.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Z życia kadry, czyli o sztuce pokazywania jaj
Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Zanim na stosach spłoną piłkarze, zanim zaleje nas hejt

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli