Piotr Zieliński: Łukasz dostał dobre podanie!

Autor wpisu: 26 marca 2017 23:43

Mecz w Podgoricy (więcej TUTAJ) na korzyść reprezentacji Polski rozstrzygnęła akcja „rutyny z młodością”, jak się chętnie mówi w takich chwilach. 22-letni Piotr Zieliński plus 31-letni Łukasz Piszczek. Ten pierwszy po meczu bez cienia skromności rzucił: – Łukasz dostał dobre podanie.

Piszczek debiutował w kadrze 10 lat temu, w wieku 21 lat. Zieliński wcześniej od niego – mając 19 lat w 2013 roku, czyli cztery lata temu. I do dziś zagrał w niej 21 meczów. Kurcze, sporo jak na takiego młokosa.
Ten duet postawił pieczęć w Podgoricy. Pieczęć w trudnym momencie, gdy przy 1:1 Czarnogórcy gnietli, przeważali, stwarzali sytuacje. – Łukasz dostał dobre podanie – pochwalił się Piotr Zieliński w rozmowie z Marcinem Feddkiem na antenie Polsatu. Miał za co. To była piłka jak… milion dolarów. – Kuba zszedł do środka, a Łukasz to wykorzystał. To było akurat w momencie, gdy gospodarze nas przycisnęli. Byliśmy jednak przygotowani na to, że tak może się stać. Strzeliliśmy w odpowiedzi gola i to była najlepsza reakcja. To zwycięstwo kosztowało nas dużo siły. W czerwcu z Rumunią będziemy mieli okazję być może nawet przypieczętować awans – mówił na gorąco Zieliński.

KALINOWSKI: Wymagajmy od siebie więcej, bo za rok w Rosji będzie rozczarowanie

A Piszczek? On także został odpytany i on także się naturalnie cieszył. – Mogliśmy strzelić a 2:0. Najpierw Lewandowski, potem ja. Zamiast tego rywale wbili na 1:1. Całe szczęście, że potem zdarzyła się akcja Piotrka, który mnie zauważył. Już dawno nie strzeliłem gola w reprezentacji. Cieszę się, że stało się to na tak trudnym terenie. Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo ciężkie spotkanie. Wygraliśmy, ale to nie koniec. Krok po kroku zmierzamy w kierunku finałów MŚ – tłumaczył nasz obrońca przy mikrofonie Polsatu.

Sam gol na 2:1 po akcji Zieliński – Piszczek wyglądał natomiast tak:

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli