Pazdan zostaje na zgrupowaniu kadry. Przynajmniej na razie

Autor wpisu: 3 października 2016 22:11

Sztab medyczny reprezentacji Polski zdecydował, że Michał Pazdan zostanie na zgrupowaniu przed meczami z Danią i Armenią. Nie jest pewne, czy stoper Legii będzie w stanie zagrać w którymś z meczów.

Naderwanie więzadła barkowo-obojczykowego – tak szczegółowo lekarze definiują problem Pazdana. Urazu nabawił się w poprzedni piątek w meczu z Wisłą Kraków. Według wstępnych prognoz miał wrócić na sobotni mecz z Lechią, ale nie znalazł się w kadrze meczowej. Dziś wieczorem przebadał go Jacek Jaroszewski, szef sztabu medycznego reprezentacji. Miał zdecydować czy zawodnik zostanie na zgrupowaniu, czy jednak powinien jeszcze odpocząć od piłki. Na razie ostateczna decyzja została odłożona na kilka dni. Pazdan ma pozostać na zgrupowaniu, ale pod ścisłą obserwacją lekarzy. Jeśli za kilka dni okaże się, że ból nie ustępuje, opuści zgrupowanie. Sam zawodnik przekonuje, że nie jest źle, ale też nie chce ryzykować pogłębienia urazu.
– Kontuzja nie jest groźna, ale trudno przewidzieć ile będzie trwało jej leczenie. Michał ma lekko ograniczone ruchy, ale największe niebezpieczeństwo jest takie, że uraz niezaleczony może się odnowić przy zderzeniu z rywalem – powiedział Jaroszewski.
Z urazem biodra w hotelu Double Tree by Hilton stawił się też Tomasz Jodłowiec, ale pomocnik Legii powinien być do dyspozycji selekcjonera Adama Nawałki w sobotnim meczu z Danią.

Inne artykuły o: PZPN | Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli