Pazdan i Rybus są już gotowi. Peszko pod znakiem zapytania

Autor wpisu: 25 marca 2018 15:56

We wtorek zagramy z Koreą Południową na Stadionie Śląskim. Do drużyny wracają Maciej Rybus i Michał Pazdan.

Lekarz kadry, Jacek Jaroszewski, podsumował perypetie zdrowotne naszych reprezentantów od początku zgrupowania.
– Trochę się działo, jeśli chodzi o kwestie zdrowotne – przyznał doktor na konferencji. – Już w pierwszym dniu zgrupowania do klubu musiał wrócić Damian Kądzior. Nabawił się urazu mięśnia czworogłowego uda podczas meczu ligowego. Jego kontuzja jest niegroźna. Leczenie potrwa kilka dni i niedługo będzie mógł wrócić do treningów. Po meczu z Nigerią do klubu wrócili Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński. Bartek po przyjeździe na zgrupowanie, po przejściu szczegółowych badań, został zakwalifikowany przeze mnie do leczenia i bezpiecznego treningu. Jego przerwa również potrwa kilka dni. Nie chcieliśmy ryzykować jego zdrowiem w tych meczach towarzyskich.
Linetty został uderzony w nos i oko na początku spotkania z Nigerią.
– W badaniach, które przeprowadziliśmy godzinę po meczu, nie stwierdzono groźniejszych uszkodzeń, czego się obawialiśmy. Karol w pewnym momencie nie widział na to oko, ale na szczęście zostały wykluczone wszelkie poważne obrażenia. Doszło do stłuczenia rogówki, a leczenie potrwa kilka dni i Karol będzie mógł wrócić do pełnego treningu.
Przez ostatnie dni trzech zawodników leczyło infekcje wirusowe.
– Przeziębienie na jakiś czas wyłączyło z treningów Macieja Rybusa i Michała Pazdana. Rybus był odizolowany od innych przez dwa dni, ale już nie ma objawów infekcji. Ta sprawa jest już zakończona, obaj mogą wrócić do zajęć z drużyną. Będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Koreą Południową. Jeśli chodzi o Sławomira Peszkę, to okazało się, że ma znaczne obniżenie odporności i byłoby bardzo ryzykowne, gdyby podjął wysiłek fizyczny. Sławek wraca do treningów, ale to czy będzie brany pod uwagę na mecz z Koreańczykami, to decyzja jeszcze zapadnie.
Mecz we wtorek o 20.45 na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli