Nawałka z nowym kontraktem i nowym wyzwaniem

Autor wpisu: 6 lipca 2016 14:50

Adam Nawałka przedłużył umowę. Teraz czas na eliminacje MŚ 2018 i rosyjski mundial. Bo po takim EURO chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości, że biało-czerwonych na tym turnieju po prostu nie może zabraknąć.

Żadnych wątpliwości nie było również z tym, że Nawałka pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski, mimo iż podobno postawił warunek, że zgodzi się na przedłużenie kontraktu, jeśli prezesem PZPN nadal będzie Zbigniew Boniek. A że Zbigniew Boniek nadal prezesem PZPN jest (przynajmniej do jesiennych wyborów), więc trener biało-czerwonych nową umowę podpisał. Obowiązuje ona do końca eliminacji MŚ 2018, a w przypadku awansu Polaków na rosyjski mundial, zostaje automatycznie przedłużona o czas trwania mistrzostw.
Niemal trzyletnią pracę Nawałki z kadrą wszyscy oceniają pozytywnie, czemu trudno się dziwić. W cyklu mistrzowskim, czyli biorąc pod uwagę mecze eliminacyjne i spotkania turnieju finałowego, za jego kadencji biało-czerwoni przegrali tylko raz (1:3 z Niemcami we Frankfurcie). Dodając do tego udane EURO, na którym znaleźliśmy się w gronie ośmiu najlepszych reprezentacji Starego Kontynentu, ocena tej pracy nie może być inna.
Niemniej nie jest tak, że wszystko, czego Nawałka dotknął, zamieniało się w złoto. Mamy porządną drużynę, która może być wielkim kapitałem na przyszłość, ale drużynę, która z pewnością nie osiągnęła jeszcze szczytu swoich możliwości. Dlatego selekcjoner ma w tym temacie jeszcze wiele do zrobienia, z czego on sam doskonale zdaje sobie sprawę.

O tym, co jeszcze w kadrze nie gra, co nie zagrało na EURO i co Nawałka w reprezentacji musi jeszcze poprawić, pisaliśmy TUTAJ

 

Inne artykuły o: PZPN | Reprezentacja

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Z życia kadry, czyli o sztuce pokazywania jaj
Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Zanim na stosach spłoną piłkarze, zanim zaleje nas hejt

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli