Nawałka stworzył najobrzydliwszy zespół na świecie

Autor wpisu: 1 lipca 2016 00:27

Największy sukces Nawałki jest właśnie taki – rzucenie wszystkim w twarz, że reprezentacja Polski to zespół, z którym będziesz nienawidził grać.

O takich piłkarzach mówi się, że potrafią obrzydzić życie każdemu rywalowi. A o takiej drużynie? Że na boisku potrafi obrzydzić wszystko wszystkim. Prócz własnym kibicom, rzecz jasna.

Co zostawia po sobie we Francji Adam Nawałka? Przeświadczenie, że przywiózł na EURO drużynę, której trudno nie podziwiać, ale której przy okazji też trudno… kibicować (chyba że jest się Polakiem albo Russellem Crowem). Nawałka objawił światu zespół potrafiący do perfekcji wybijać rywali z uderzenia, zamęczać i mordować – siebie, przeciwnika i kibiców. Mistrzów w obrzydzaniu życia każdej drużynie swoją postawą na boisku, ale nie grą faul, ale bezlitosnym, zimnym wyrachowaniem. Tak, tę sztukę biało-czerwoni pod wodzą Nawałki i jego sztabu opanowali niemal do perfekcji. I w tej sztuce już niewiele brakuje im do tego, by być reprezentacyjną kopią Atletico Madryt, które zbudował Diego Simeone. Zespołem, z którym rywale nienawidzą grać.

Maciej Murawski: A już myślałem, że Nawałka zmieni bramkarza! CZYTAJ TUTAJ
Trudno po tym EURO nie doszukać się tej analogii. Grać przeciw takiemu zespołowi to udręka. Na samą myśl masz dość. Ale i kibicować takiej drużynie, to też udręka. Bo na szaleństwo, efekciarstwo, widowiskowość i fantazję miejsca tu nie ma. Szkoda. Cóż, widocznie inaczej, czyli lepiej, się nie dało.
Tak czy inaczej, choć medalu nie będzie, to nie mam wątpliwości, że sukces zostanie odtrąbiony w sposób jasny i przejrzysty. By nikt nie miał wątpliwości, że biało-czerwoni wracają z Francji z tarczą, a nie na tarczy. Ale kto wie, czy nie największy sukces biało-czerwonych i przy okazji Nawałki jest właśnie taki – rzucenie wszystkim w twarz, że reprezentacja Polski to najobrzydliwszy zespół na świecie. Dla każdego rywala. Zespół, z którym będziesz nienawidził grać.
Czasem tak „obrzydliwie” (nie mylić ze skrajnie defensywnie) grające drużyny sięgają po medale, jak Argentyna na MŚ w 1990 roku, a czasem nawet wygrywają turnieje, jak Grecja 14 lat później. Nie tym razem.

Łukasz Piszczek: Nic się nie stało? Nie chcę już tego słuchać! TUTAJ
Tak czy inaczej punkt wyjścia jest. Za dwa lata mundial w Rosji. O tych pięć nieprawdopodobnie trudnych i morderczych spotkań z EURO 2016 ten zespół będzie bogatszy. To niesamowity potencjał. Tam niech powalczy o coś więcej. Bo teraz już trudno dopuszczać do siebie myśl, by mogło nas w tej Rosji zabraknąć. Nie może. I Adam Nawałka doskonale o tym wie.
Tak więc selekcjonerze, dziękujemy i prosimy o więcej. Nawet jeśli do Rosji miałby pan zabrać jeszcze obrzydliwszy zespół niż do Francji, będziemy trzymać kciuki.

Maciej RYBUS specjalnie dla Futbolfejs.pl prosto z obozu Olympique Lyon. ZOBACZCIE

Inne artykuły o: Blogi | Euro 2016 | Hit | Reprezentacja

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Z życia kadry, czyli o sztuce pokazywania jaj
Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Zanim na stosach spłoną piłkarze, zanim zaleje nas hejt

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli