NAWAŁKA: Słowenia jest podobna do Czarnogóry

Autor wpisu: 13 listopada 2016 12:23

Poniedziałkowy mecz towarzyski reprezentacji Polski ze Słowenią ma być testem przed wiosennym spotkaniem kwalifikacyjnym z Czarnogórą. – To są podobne drużyny – twierdzi selekcjoner Adam Nawałka.

To hasło trzeba jednak traktować z pewnym dystansem. Przede wszystkim dlatego, że nasza „jedenastka”, która wybiegnie jutro na boisko we Wrocławiu, będzie mocno odbiegała od tej optymalnej, którą oglądaliśmy najczęściej w tych eliminacjach i którą pewnie zobaczymy w marcu. Trzech kluczowych zawodników dostało już wolne po spotkaniu z Rumunią w Bukareszcie: Robert Lewandowski, Kamil Glik i Łukasz Piszczek. – Niektórzy zawodnicy mają trudną jesień i nie chcieliśmy ryzykować kontuzji z powodu przeciążenia – wyjaśnił Nawałka. Selekcjoner nie chciał jednak zdradzić nawet w przybliżeniu, jakiego składu można się spodziewać.
– Mamy jeszcze dziś jeden trening, decyzje odnośnie personaliów i taktyki najprawdopodobniej podejmiemy w nocy. Ten mecz jest szansą dla wielu zawodników, którzy wyróżniali się w rozgrywkach ligowych. Zmiany będą, postaramy się wykorzystać ich limit (6) podczas spotkania – mówił.

Jedyna konkretna informacja, jaką udało się wyciągnąć od selekcjonera na dzisiejszej konferencji, jest taka, że w przerwie zrobi zmianę w bramce. – Plan jest taki, że bramkarze zagrają po 45 minut. Którzy? Tego nie zdradzę – powiedział. Czy zagramy dwoma napastnikami, czy tak jak w Bukareszcie tylko jednym? – Decyzji jeszcze nie podjąłem. Wiadomo, że mamy dwa warianty taktyczne i chodzi o ich doskonalenie. Tak traktujemy to spotkanie.

Jeśli chodzi o mecz z Rumunią, Nawałka jeszcze raz podkreślił, jak bardzo jest zadowolony z tego, że nie straciliśmy gola. – To cieszy, że poprawiliśmy grę obronną. Generalnie już po mistrzostwach Europy mówiłem, że w tej drużynie są jeszcze rezerwy. Chcemy krok po kroku iść do przodu pod względem sportowym i mentalnym – dodał.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli