Nawałka skreślił trzy nazwiska. Jednego szczególnie szkoda

Autor wpisu: 18 maja 2018 12:47

Adam Nawałka ogłosił skład reprezentacji na zgrupowania w Juracie i Arłamowie. To nadal dość szeroka kadra, bo nad morze i w Bieszczady pojedzie 32 zawodników. Trzech skreślonych to Maciej Makuszewski, Krzysztof Piątek i Damian Kądzior.

Początkowo w planach było zawężenie tej listy do 27-28 nazwisk, czyli podobnie jak przed EURO 2016. Ostatecznie, na tym etapie odpadło tylko trzech piłkarzy. 4 czerwca, w trakcie zgrupowania w Arłamowie poznamy 23-osobową kadrę, która poleci do Rosji.
Przed podaniem listy Adama Nawałki, prezes PZPN Zbigniew Boniek próbował pocieszyć na Twitterze „odstrzelonych” zawodników.

To trochę marne pocieszenie dla Maćka Makuszewskiego, który we wrześniu kończy już 29 lat. Zresztą z tej trójki jego jest nam najbardziej żal. Po fatalnej kontuzji kolana dzielnie ścigał się z czasem. I tę walkę wygrał. Niestety okazało się, że to za mało, by przekonać do siebie selekcjonera. Trochę dziwne biorąc pod uwagę to, że przed kontuzją Nawałka dawał mu szansę w kadrze, a w ostatnich tygodniach „Maki” wrócił po rehabilitacji do gry w Lechu. A co do formy… To jak należy ocenić w tym kontekście formę np. Artura Jędrzejczyka czy Sławomira Peszki.
Nawałka, na portalu „Łączy nas piłka”, w swoim (niepodrabialnym) stylu podsumował powołania:
– Przystępujemy do najważniejszego etapu przygotowań do mundialu 2018. Zgrupowania odbędą się w sprawdzonych ośrodkach – Juracie i Arłamowie. Po ich zakończeniu rozegramy mecze z Chile w Poznaniu i Litwą w Warszawie. Selekcji dokonaliśmy na podstawie dogłębnej analizy gry w reprezentacji i w klubach. Skład kadry jest stabilny i oparty na piłkarzach sprawdzonych we wcześniejszych meczach, które potwierdziły siłę drużyny. Szansę wyjazdu na turniej do Rosji będą mieli również zawodnicy młodego pokolenia, którzy w obecnym sezonie wyróżniali się w rozgrywkach ligowych. Przed nami wielkie wyzwanie, jakim są mistrzostwa świata. […] Czeka nas intensywna praca w oparciu o szczegółowy plan, uwzględniający wszystkie elementy przygotowania i indywidualizację obciążeń treningowych.

Zgrupowanie w Juracie rozpocznie się już w poniedziałek, 21 maja.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli