Nawałka robi zagraniczny zaciąg na Rumunię i odkopał Kamińskiego

Autor wpisu: 19 maja 2017 12:37

10 czerwca gramy w Warszawie z Rumunią – to ostatni mecz reprezentacji w tym sezonie i okazja, by przed jesiennym finiszem eliminacji ustawić się w mega komfortowej sytuacji. Adam Nawałka ogłosił dziś listę powołanych na to spotkanie zawodników z klubów zagranicznych. Nowe twarze? W zasadzie jedna.

To Marcin Kamiński. Obrońca Stuttgartu co prawda już kiedyś u Nawałki w kadrze zagrał, ale było to… wieki temu – w przegranym 0:2 spotkaniu ze Słowacją, czyli debiucie selekcjonerskim pana Adama. Jak bardzo obecna drużyna różni się od tamtej – nie tylko pod względem personalnym, ale też jakościowym, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tak czy inaczej, od tamtej pory Kamiński w kadrze nie zagrał, choć selekcjoner miał go pod ręką, bo chłopak występował w Lechu, z którym zdobył mistrzostwo i Superpuchar.
Latem wyjechał do Stuttgartu i w 2. Bundeslidze radzi sobie w tym sezonie na tyle dobrze, że dostrzegł to nawet selekcjoner. Zresztą klub Kamińskiego jest na dobrej drodze, by wrócić do niemieckiej ekstraklasy.

Tak czy inaczej trudno się jednak spodziewać, by Kamiński zagrał przeciwko Rumunii, bo dotychczasowi pewniacy u Nawałki stawią się w komplecie. Poza Kamilem Glikiem. Świeżo upieczony mistrz Francji pauzuje za kartki. Będą za to Igor Lewczuk, a także Thiago Cionek. No i powołanie na pewno otrzyma też Michał Pazdan (o ile – odpukać – nic złego nie stanie się w niedzielnym meczu Legii z Jagiellonią). A krajowcy nominacje od Nawałki dostaną w środę, 31 maja.

Nawałka nie pominął też Grzegorza Krychowiaka. który w PSG robi za widza i w zasadzie jest już podobno mentalnie spakowany. No ale u Nawałki – jeśli tylko był zdrowy – zawsze grał w podstawowym składzie i był jednym z najważniejszych ogniw biało-czerwonych. W meczach o punkty Krychowiaka zabrakło tylko raz – ostatnio w Czarnogórze właśnie z powodu kontuzji.

A to lista piłkarzy powołanych z zagranicznych klubów:

Inne artykuły o: Reprezentacja

  • kibic z W-wy

    Trzy razy pisałem i trzy razy kasowałem. Po zastanowieniu widzę, że w tej ekipie coraz bardziej trzeba stawiać na Zielińskiego, bo przecież Lewego do środka pola nie cofniemy, ani Szczęsnego nie wysuniemy. Tylko czy Piotrek to udźwignie?? Straszliwy pech z tą kontuzją Milika, byłoby czterech dobrych na boisku.

  • zgubek

    Ciekawe kogo powoła z ligi?

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli