Nawałka prawie nic nie zmienił. A to zaskoczenie…

Autor wpisu: 3 listopada 2016 13:54

Łukasz Teodorczyk i Artur Boruc wśród powołanych na mecze z Rumunią w Bukareszcie (11.11; eliminacje mistrzostw świata) i Słowenią we Wrocławiu (14.11, towarzyski). „Afera dywanowa” ląduje więc pod dywanem. Jest jedna nowa twarz w 27-osobowej kadrze – Jacek Góralski z Jagiellonii.

W normalnych warunkach napisalibyśmy: wśród powołanych nie ma większych niespodzianek. Ale tym razem warunki są nieco inne – lista nazwisk miała dać odpowiedź na pytanie: co selekcjoner biało-czerwonych zrobi z piłkarzami zamieszanymi w karciano-alkoholową aferę (zwaną też dywanową). Jak donosił „Przegląd Sportowy”, który o aferze napisał otwartym tekstem jako pierwszy, wśród powołanych miało zabraknąć Łukasza Teodorczyka i Artura Boruca. Ten pierwszy ponoć narobił największego obciachu podczas ostatniego zgrupowania. Boruc – w zasadzie nie wiadomo za co miał zapłacić, ale miał. Okazało się, że miejscem w kadrze nie zapłacił ani jeden, ani drugi. O karach Adam Nawałka podobno ma poinformować podczas niedzielnej konferencji prasowej. Podobno, bo selekcjoner, cytowany przez oficjalną stronę internetową PZPN powiedział na ten temat dwa zdania:

Wydarzenia związane z zachowaniem niektórych zawodników podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji w Warszawie poddano dokładnej ocenie. Decyzje co do konsekwencji zostały już podjęte, a zawodnicy zostali o nich poinformowani.

Zanosi się na to, że skończy się na ostrzeżeniu (za takie uznamy też ewentualne kary finansowe) i cała afera „dywanowa” wyląduje pod dywanem właśnie. Selekcjoner wybrał więc jedno z dwóch najrozsądniejszych rozwiązań. Drugim byłoby ukaranie wszystkich, którzy mu podpadli, ale na to po prostu nie mógł sobie pozwolić.

Powołanie dostało aż 27 zawodników. Wśród nich są Bartosz Kapustka i Paweł Dawidowicz. Jest to o tyle zaskakujące, że obaj dostali też powołanie od selekcjonera kadry U-21 Marcina Dorny na towarzyskie mecze z Macedonią (10.11) i Niemcami (15.11).  Tyle, że ten pierwszy mecz „z przyczyn organizacyjnych” został odwołany. Jak ich uczestnictwo w dwóch zgrupowaniach pogodzą obaj trenerzy? Dziś pod listą powołanych na mecze młodzieżówki pojawił się komentarz:
Bartosz Kapustka i Paweł Dawidowicz, którzy wcześniej zostali powołani na zgrupowanie kadry U-21, otrzymali dziś nominacje do pierwszej reprezentacji.
Fakt, że nazwiska z tej listy zostały wycofane wskazuje, że są do dyspozycji wyłącznie Nawałki. I według naszych informacji, selekcjoner pierwszej reprezentacji podejmie decyzję po meczu z Rumunią, co zrobić z tymi zawodnikami. Czy mają zagrać towarzysko ze Słowenią w pierwszej, czy z prestiżowy mecz młodzieżówki z Niemcami.

Nową twarzą wśród powołanych jest Jacek Góralski. – Jestem bardzo szczęśliwy. Zawsze marzyłem o grze w kadrze. Gra w drużynie narodowej to dla piłkarza najwyższe wyróżnienie – cytuje 24-letniego piłkarza klubowy portal. Wśród powołanych nie ma Arkadiusza Milika, oczywiście ze względu na kontuzję.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli