Nawałka o Krychowiaku: Jest zdeterminowany

Autor wpisu: 27 sierpnia 2017 15:46

Adam Nawałka pierwszy raz zabrał głos przed meczami z Danią i Kazachstanem, jakie reprezentację Polski czekają w najbliższy piątek (Dania w Kopenhadze) i poniedziałek (Kazachstan w Warszawie). – Duńczycy prezentują naprawdę dobry futbol, suma umiejętności indywidualnych poszczególnych zawodników jest naprawdę duża i spodziewamy się trudnego starcia – zauważył selekcjoner.

Ale trudno by tak naprawdę najistotniejszą kwestią spotkania z selekcjonerem nie była absencja Grzegorza Krychowiaka, który został odsunięty z kadry po raz pierwszy od kiedy kadra Nawałki zaczęła piąć się w górę. Został jednak odsunięty z wiadomego powodu: z PSG nie poleciał na letni obóz, teraz co prawda trenuje z pierwszym zespołem, ale nie ma szans, by choćby znaleźć się w kadrze meczowej. Jak wiosną grywał sporadycznie, tak teraz nie gra wcale.
– Jestem z nim cały czas w kontakcie i mam nadzieje, że jego sprawy transferowe zostaną załatwione po jego i naszej myśli. Jest zdeterminowany, by zmienić klub. Chce regularnie występować w klubie jesienią, by mieć szansę na powołania do reprezentacji Polski. Trzymam za niego kciuki – komentował Adam Nawałka.

Kwestie transferowe w ogóle stały się tematem, bo oczywistym jest, że kilku kadrowiczów myśli o zmianie otoczenia. Rok temu nie skończyło się to dobrze dla Kamila Grosickiego, który miał głowę tak zajętą poszukiwaniem klubu, że pożytku na kadrze nie było z niego praktycznie żadnego. – To trudny termin, ale od niego nie uciekniemy – przyznał selekcjoner. – Musimy sobie z tym poradzić. Niektórzy zawodnicy chcą zmienić barwy klubowe i to jest normalna rzecz. Ale wszystko musi być odpowiednio wcześniej przygotowane i zorganizowane. Nie będzie to miało wpływu na nasz mecz z Danią. Piłkarze są świadomi tego, że reprezentują kraj i są pod każdym względem do tego przygotowani. To jest zaszczyt, honor i fantastyczna koncentracja.
Po zeszłorocznych doświadczeniach ta deklaracja chyba oznacza, że tym razem Nawałka nie dopuści do indywidualnych „harców” transferowych pod postacią zrywania się kadry i latania po Europie.

A poza tym? A poza tym – konkretów niewiele. Jak przy okazji każdego zgrupowania Nawałka podkreślał, że to „nasza gra jest najważniejsza”, „wszyscy muszą być odpowiednio przygotowani”, „wszyscy są świadomi jak ważne to mecze”, a „wiara sukces jest przed każdym spotkaniem”. I jeszcze: „jesteśmy nastawieni optymistycznie”. Oby w związku z tym gra Polaków też była równie skuteczna, jak to bywa zazwyczaj.
Piłkarze w poniedziałek będą meldować się w Warszawie na zgrupowaniu i od wtorku regularnie ćwiczyć, trenować i przygotowywać się do piątkowego spotkania.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli