Nawałka: Nasze liderowanie jest zasłużone. Zapracowaliśmy na nie ciężką pracą na boisku

Autor wpisu: 12 listopada 2016 00:12

Nasi bohaterowie są zmęczeni. Ale tuż po meczu z Rumunią, przed kamerami tv, na gorąco skomentowali to, co się wydarzyło na boisku.

Robert Lewandowski:
Cieszymy się nie tylko ze zwycięstwa, ale też z gry. Rozmawialiśmy przed meczem, że Rumuni będą się starali wyprowadzić nas z równowagi. Mecz z Kazachstanem nauczył nas tego, że musimy zachowywać spokój. Spotkanie z Czarnogórą będzie podobne. Cieszę się, że udaje mi się zdobywać kolejne bramki, ale wygrane są jednak ważniejsze od moich goli. Dobrze, że już słyszę… Nie wiedziałem, że to petarda, myślałem, że to była raca. Teraz jest już wszystko okej. Na początku mnie zagłuszyło, ale ostatecznie wszystko dobrze się skończyło. Sędzia mówił, że mam tyle czasu, ile potrzebuję i mam się nie spieszyć.

Łukasz Piszczek:
Zagraliśmy dziś bardzo dojrzale. W drugiej połowie był ciężki moment, ale go przetrzymaliśmy. Byliśmy od samego początku skoncentrowani. Wychodziła nam gra pressingiem. W ciężkim momencie potrafiliśmy wyprowadzić kontrę i strzelić drugiego gola. W marcu gramy kolejny ciężki mecz.

Kamil Grosicki:
Dużo zawdzięczam trenerowi Nawałce i dedykuję bramkę jemu oraz rodzinie. W przerwie meczu powtarzaliśmy sobie, że nie możemy popełnić błędów z poprzednich spotkań, gdzie te drugie połowy były gorsze. To był dobry rok w naszym wykonaniu. Najważniejszy jest awans do mistrzostw świata i dziś zrobiliśmy kolejny krok.

Grzegorz Krychowiak:
Kończymy rok na pierwszym miejscu i to jest fajne. Uważam, że pokazaliśmy się dziś jako bardzo dojrzały zespół i zasłużenie wygraliśmy. Wracam do Paryża i będę walczył o miejsce w pierwszym składzie.

Adam Nawałka:
Najważniejsze było to jak zareaguje zespół po ostatnich wydarzeniach. Widać, że wszyscy zawodnicy byli świadomi tego, co się wydarzyło i tego, że musimy wrócić na właściwe tory. Apeluję jednak o spokój. Takie mecze nie zdarzają nam się często. Rumuni byli bardzo dobrym zespołem, mieli swój pomysł na grę, byli dobrze ułożeni. Będziemy starali się kontynuować tę drogę, którą wcześniej obraliśmy. Myślę, że nasze liderowanie jest zasłużone. Zapracowaliśmy na nie ciężką pracą na boisku.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli