Nawałka mocno zamiesza. Tak zagramy ze Słowenią?

Autor wpisu: 14 listopada 2016 12:28

W porównaniu do meczu w Bukareszcie Adam Nawałka szykuje aż osiem zmian na dzisiejsze spotkanie ze Słowenią.

Reprezentacja Polski meczem ze Słowenią kończy bardzo udany rok. Dla selekcjonera będzie to okazja, żeby sprawdzić zawodników, którzy grywali u niego rzadko albo wcale. W reprezentacji Polski zadebiutują Jacek Góralski i Damian Dąbrowski. Krąży plotka, że mecz we Wrocławiu może być ostatnim dla Artura Boruca. Ze zgrupowaniem po powrocie z Rumunii pożegnali się Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Kamil Glik. Selekcjoner nie chciał ich przeciążać, bo każdy z nich ma swoje problemy: Glik przyznał podczas poprzedniego zgrupowania, że od dłuższego czasu gra z zerwanym więzadłem krzyżowym tylnym (podobno już się prawie zrosło), Piszczek opuścił kilka meczów w tym sezonie (m.in z Armenią) przez różne, na szczęście drobniejsze, urazy. Lewandowski zaś gra za dużo w tym sezonie. To drugi mecz towarzyski w ciągu roku we Wrocławiu, w którym zabraknie kapitana – poprzedniej jesieni nie przyjechał na spotkanie z Czechami. Ale i tak Stadion Miejski ma się zapełnić.

Jeśli chodzi o wyjściowy skład, to z jedenastki z Bukaresztu zostaną prawdopodobnie tylko trzej zawodnicy: Michał Pazdan, Grzegorz Krychowiak (jako kapitan) i Artur Jędrzejczyk. Dwaj pierwsi potrzebują minut na boisku. Pazdan, ponieważ dopiero niedawno doszedł do pełni zdrowia. Krychowiak – bo w Paris Saint-Germain głównie trenuje. Jędrzejczyk z kolei nie zagrał w ostatnim przed zgrupowaniem meczu w Krasnodarze.

Jeśli chodzi o bramkę, po 45 minut zagrają Wojciech Szczęsny (prawdopodobnie pierwszą połowę) i Artur Boruc (po przerwie). Na prawej obronie zacznie Bartosz Bereszyński, na środku – obok Pazdana – Thiago Cionek. W drugiej połowie na stoperze pojawi się Igor Lewczuk (ewentualnie zacznie Lewczuk, potem pojawi się Cionek). W środku pomocy zaczną Krychowiak, Jacek Góralski i Krzysztof Mączyński, na bokach Paweł Wszołek, na drugim Bartosz Kapustka, o którym selekcjoner mówił już przed zgrupowaniem, że zechce go sprawdzić we Wrocławiu. W ataku Nawałka w pierwszej połowie postawi na Łukasza Teodorczyka, po przerwie sprawdzi wariant z dwoma napastnikami (wejdzie Kamil Wilczek). Selekcjoner zapowiedział, że zechce wykorzystać cały limit, czyli sześć zmian. Pewnie swoje kolejne okazje dostaną Linetty i Zieliński, którzy w Bukareszcie grali sporo, ale obaj są w tej kadrze na dorobku.

Mecz rozpocznie się o 20.45.

Prawdopodobny skład wyjściowy: Szczęsny – Bereszyński, Pazdan, Cionek, Jędrzejczyk – Wszołek, Krychowiak, Mączyński, Góralski, Kapustka – Teodorczyk.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli