Nawałka: Nie wszystko funkcjonowało, jak chcieliśmy

Autor wpisu: 24 marca 2018 09:09

Adam Nawałka po meczu z Nigerią – tradycyjnie – „siła spokoju”. Ale selekcjonera można zrozumieć, mimo że kadra zagrała trzeci mecz bez strzelonego gola. W końcu dla niego to nic innego jak materiał do analizy. I po Nigerii ma go pod dostatkiem.

Nawałka sam zwrócił uwagę na tę nieudaną passę meczów towarzyskich (trzy kolejne bez strzelonego gola), ale nie robił z tego problemu: – Przegraliśmy, w trzecim meczu nie zdobyliśmy bramki, co oczywiście nie jest dobre. Zawsze chcemy wygrać, ale mogę powiedzieć, że nie byliśmy dziś o wiele gorsi. Wręcz przeciwnie, prowadziliśmy grę, stwarzaliśmy sobie okazje podbramkowe, potrafiliśmy grać kombinacyjny futbol więc kilka optymistycznych punktów na pewno było.
Ocena selekcjonera nowych piłkarzy? W meczu z Nigerią debiutowali Dawid Kownacki i Przemysław Frankowski, no a tylko symboliczny staż w kadrze miał Rafał Kurzawa: – Ogólnie mogę powiedzieć, że nowi zawodnicy zaprezentowali się dobrej strony. Wciąż będą pod moją obserwacją. Chcieliśmy przetestować szeroką grupę piłkarzy. Nie wszystko funkcjonowało w tym spotkaniu jak chcieliśmy. Na szczegóły i ocenę występów każdego zawodnika, który zagrał z Nigerią przyjdzie czas. Najpierw oni dowiedzą się o moich wnioskach. Dawid Kownacki najprawdopodobniej zostanie „wypożyczony” po tym meczu do kadry U-21, która gra z Litwą. Jest na takim etapie kariery, że musi dużo grać. A u Czesława Michniewicza jest kapitanem, więc dostanie kolejną szansę występu. Pracujemy dalej, jestem optymistycznie nastawiony do kolejnych sprawdzianów. Jestem pewien, że będziemy robili postępy w tym, co sobie założyliśmy.
Nawałka odniósł się raz jeszcze do zmiany ustawienia. Z jego słów wynika, że z Koreą Południową (we wtorek) drużyna wróci do czwórki obrońców: – Przed zgrupowaniem chcieliśmy przetestować ustawienia z trójką i czwórką obrońców. Tego się trzymamy. Już wcześniej przygotowaliśmy plan, aby sprawdzić nowe ustawienie trójką obrońców i dać szansę piłkarzom, którzy wyróżniali się w naszej lidze. Porażka boli, ale nie zasłużyliśmy na nią.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli