Mistrzostwa bez Glika? Wszystko na to wskazuje!

Autor wpisu: 4 czerwca 2018 15:01

Niby wszystko miało być już jasne, ale pozostał spory znak zapytania. Adam Nawałka podał 23-osobową kadrę na mistrzostwa świata i choć na liście jest Kamil Glik, to może się okazać, że zastąpi go jednak Marcin Kamiński. To efekt ostatniego treningu i fatalnego upadku na bark w trakcie… siatkonogi.

Dość nieoczekiwanie – i to dla wszystkich – tematem numer jeden po ogłoszeniu składu na mundial nie było to kogo selekcjoner ostatecznie skreślił, ale to, czy do Rosji zdoła pojechać filar tej kadry i podpora naszej obrony – Kamil Glik. Zawodnik Monaco, na którego dmuchano i chuchano podczas tego zgrupowania, który przez problemy ze ścięgnem achillesa miał przez jakiś czas indywidualne treningi, teraz może „wylecieć” z kadry za pięć dwunasta. Wszystko przez zwykłą gierkę w siatkonogę na ostatnich zajęciach. Kamil tak niefortunnie upadł, że uszkodził bark. Tuż po zdarzeniu pojechał z lekarzem na badania do szpitala do Przemyśla.
– Ponieważ kadrę do FIFA musieliśmy wysłać wcześniej niż doszło do pechowego zdarzenia na treningu, Kamil Glik znajduje się na tej liście. Teraz czekamy na wyniki badań – powiedział rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski.
Po wstępnych badaniach w szpitalu zadecydowano, że Glik opuści zgrupowanie i we wtorek będzie miał konsultacje w Nicei u profesora Pascala Boileau. Po tej diagnostyce zostaną podjęte dalsze decyzje. Niestety sytuacja nie wygląda dobrze. Wiadomo na pewno, że doszło do znacznego uszkodzenia więzozrostu barkowo-obojczykowego.
Choć na wspomnianej liście selekcjonera brakuje Marcina Kamińskiego, zostaje on z reprezentacją. Jeśli uraz Glika okaże się zbyt poważny, on zastąpi etatowego obrońcę Nawałki.
A to wybrańcy selekcjonera:
Bramkarze: Łukasz Fabiański (Swansea City), Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn), Bartosz Białkowski (Ipswich Town)
Obrońcy: Thiago Cionek (SPAL), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua), Kamil Glik (AS Monaco), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Michał Pazdan (Legia Warszawa), Jan Bednarek (Southampton)
Pomocnicy: Kamil Grosicki (Hull City), Grzegorz Krychowiak (WBA), Piotr Zieliński (Napoli), Karol Linetty (Sampdoria Genua), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa), Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk), Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg), Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze)
Napastnicy: Arkadiusz Milik (Napoli), Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Łukasz Teodorczyk (Anderlecht), Dawid Kownacki (Sampdoria Genua)

A to ośmiu skreślonych zawodników, póki co nie liczymy bowiem Kamińskiego:
Łukasz Skorupski
Tomasz Kędziora
Sebastian Szymański
Szymon Żurkowski
Paweł Dawidowicz
Przemysław Frankowski
Krzysztof Mączyński
Kamil Wilczek

Największe zaskoczenia? O przydatności Sławka Peszki i jego roli w kadrze napisano już przepasłe tomy, ale skoro selekcjoner uznał, że zawodnik jest mu potrzebny – w tym czy innym charakterze – to co mamy dodać. Wiele osób zdziwi na pewno obecność w kadrze Artura Jędrzejczyka, który miniony sezon miał bardzo przeciętny, ale widać przekonał na zgrupowaniu Nawałkę, że nie ma co z niego rezygnować. Brak Krzysztofa Mączyńskiego to pokłosie jego ostatniej kontuzji kolana. W Legii nie grał od kilku tygodni i najwyraźniej nie doszedł do formy. Skreślona ósemka opuszcza dziś Arłamów. Zgrupowanie zakończy się w czwartek. W piątek zagramy w Poznaniu z Chile, a 12 czerwca w Warszawie z Litwą.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli