Michniewicz bierze się za młodzież. Dorna „w nagrodę” za 15-latków

Autor wpisu: 7 lipca 2017 18:28

Zgodnie z nominacją z… ubiegłej niedzieli Czesław Michniewicz został oficjalnie przedstawiony jako nowy selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski. Ma wprowadzić drużynę do finałów EURO U-21 we Włoszech.

Mieliśmy już zwalnianie selekcjonera przed kamerami, a potem gdzieś za autobusem. Ale to robiła stara władza, ta przaśna Grzegorza Laty. W przypadku władzy Zbigniewa Bońka wszystko stało się tam, gdzie prezes najbardziej lubi – w mediach społecznościowych. Dziś trudno powiedzieć, czy wszystko potoczyło się przypadkiem, czy niby przypadkiem, ale się potoczyło.
Zwolnienie Dorny i nominację Michniewicza Boniek ogłosił już w minioną niedzielę na swoim profilu twitterowym (o całej sprawie pisaliśmy TUTAJ), gdy wdał się w dyskusję po tym, jak kandydaturę Michniewicza zasugerował Mateusz Borek. „I będzie” – potwierdził Boniek, po czym tweeta skasował. Może reflektując się, że na przykład Marcin Dorna może jeszcze o swojej dymisji nie wiedzieć? No i że jednak tak mniej przaśnie, gdy w tych tego typu zmianę w drugiej najważniejszej reprezentacji Polski ogłasza się jednak tradycyjnie – w błysku fleszy, dopiero po zarządzie PZPN, który nominację miał przyklepać (?), a nie przed.

A, i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Ponieważ Boniek wcześniej ogłosił (też poprzez tweeta), że Dorna nie zostanie zdymisjonowany po EURO, to okazuje się, że cała zmiana nastąpiła w wyniku… awansu.
„Do trenera Marcina Dorny mamy ogromne zaufanie, to osoba znakomicie pasująca do pracy koncepcyjnej, świetny wychowawca. Postanowiliśmy więc, by pomagał jako wicedyrektor sportowy Związku oraz przejął najmłodszą reprezentację Polski do lat 15” – stwierdził Zbigniew Boniek informując o zmianach (cytat za „Łączy nas piłka”).

I dopiero po tej uwadze dodał:
„W związku z tą zmianą szukaliśmy nowego trenera. Spośród wszystkich kandydatów najlepsze CV miał Czesław Michniewicz. Ma ogromne doświadczenie w piłce ligowej, jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się go przekonać. Mamy nadzieję, że to będzie bardzo owocna współpraca”.
Czyli – skoro Dorna dostał kopa w górę, „w związku z tą zmianą” ktoś go musiał zastąpić. Jasne. No przecież vacat w U-21 nie mógł zostać.

Ostatnio u nas Maciej Szczęsny wyraźnie zaznaczał, że dla przejrzystości sprawy dobrze byłoby, gdyby Michniewicz przed objęciem stanowiska wytłumaczył się ze swoich słynnych 711 połączeń z głównym animatorem afery korupcyjnej w polskim futbolu „Fryzjerem”, ale oczywiście o tym można zapomnieć. W ten sposób nie wiemy, czy „ogromne doświadczenie w piłce ligowej” zaczepia też o te nieszczęsne 711, co niewątpliwie ważnym doświadczeniem też było.

A jeśli macie ochotę poczytać o nowym selekcjonerze i sprawach, o których niekoniecznie on sam lubi się chwalić, to zapraszamy do naszego ALFABETU.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli