Maciej Rybus bliski kontraktu z Olympique Lyon

Autor wpisu: 16 czerwca 2016 13:27

Maciej Rybus może już we wtorek podpisać kontrakt z wicemistrzem Francji Olympique Lyon. Według informacji „Przeglądu Sportowego” w poniedziałek Rybus przejdzie w Lyonie badania medyczne.

Rybus po zakończeniu rozgrywek pożegnał się z Terekiem Grozny, w którym grał od 2012 roku, a z którym wygasła mu umowa. Reprezentantem Polski na poważnie zainteresowany był nie tylko Olympique Lyon, ale także Besiktas Stambuł. Rybus ponoć jednak zdecydował się na ofertę z ligi francuskiej, którą – mimo zaoferowanych niższych zarobków – uznał za bardziej prestiżową.

Jeśli te informacje się potwierdzą, Rybus będzie drugim po Jacku Bąku kluczowym reprezentantem Polski, który reprezentować będzie drużynę z Lyonu. Bąk na Stade de Gerland grał w latach 1995 – 2002, wtedy gdy prezes Jean-Michel Aulas budował dopiero potęgę tego klubu. Bąk z Lyonu odszedł na początku pierwszego sezonu, który przyniósł klubowi Aulasa pierwszy tytuł mistrzowski z serii siedmiu zdobytych z rzędu.

Rybus na Stade de Gerland już grać nie będzie. OL z okazji EURO 2016 zbudował nowy stadion (poprzedni jest własnością miejską) Stade de Lumiere vel Parc OL.

Podobno przeszkodą w podpisaniu umowy Rybusa z OL nie ma być jego kontuzja barku, przez którą Rybus nie pojechał na EURO. Trudno dziś przewidywać, jak będzie wyglądała rola Rybusa w nowym klubie, który słynie przede wszystkim ze swoich wychowanków. W ostatnich sezonach do rzadkości nie należaly sytuacje, gdy na boisko w pierwszym składzie Lyonu wychodziło 8-9 klubowych wychowanków, dziś na poziomie reprezentacji Francji i zainteresowania największych klubów Europy.

Tego lata Lyon może przejść małą rewolucję kadrową właśnie na skutek kolejki chętnych po swoich piłkarzy. Z drugiej strony ambicją prezesa Aulasa jest oczywiście regularne zapełnianie nowego stadionu i skuteczna rywalizacja nie tylko w Ligue 1, ale i w Lidze Mistrzów, do której Lyon zakwalifikował się jako wicemistrz Francji.

Inne artykuły o: Reprezentacja | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli