Łukasz FABIAŃSKI: Artur prosił, by przekazać pozdrowienia, więc przekazuję

Autor wpisu: 20 marca 2017 18:32

Piłkarze reprezentacji zbierają się dziś w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie, gdzie przebywać będą do soboty na zgrupowaniu przed meczem z Czarnogórą (niedziela, godz. 20.45). Jedną z niewiadomych w wyjściowej jedenastce będzie obsada bramki.

W ostatnich miesiącach numerem 1 w naszej drużynie była Łukasz Fabiański. Bramkarz Swansea w sobotę spotkał się na stadionie Bournemouth z ekipą, w której gra Artur Boruc. W konfrontacji w Premier League lepiej wypadła drużyna tego drugiego (wygrała 2:0). Podczas zgrupowania po raz pierwszy od wielu lat obaj bramkarze nie będą rywalizować o bluzę z numerem 1, bo Boruc z gry z kadry niedawno zrezygnował.
– Po meczu chwilę rozmawiałem z Arturem. Prosił, by przekazać wszystkim pozdrowienia, a więc przekazuję. To była charakterystyczna postać w zespole, miał bardzo duży wpływ na atmosferę w grupie. Z jednej strony szkoda, będzie mi go brakowało, ale z drugiej są kolejni kandydaci, którzy walczą o miejsce w drużynie – powiedział Fabian.
Oprócz Łukasza powołania dostali Wojciech Szczęsny (AS Roma) i Łukasz Skorupski (Empoli). Zapytany o obecną hierarchię w drużynie, Fabiański odpowiedział. – Jest tak samo, jak zawsze. Gdy przyjeżdżamy na zgrupowanie wiemy, że nic nie jest nikomu dane i że musimy o to miejsce walczyć.
Wydaje się, że chociaż Fabiański w Swansea puszcza sporo goli – już 63, co jest najgorszym wynikiem w Premier League – to w rywalizacji jest na pole position.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli