„Lewy” chwali nowych, Glik o mozolnej pracy, „Krycha” o dobrym meczu

Autor wpisu: 24 marca 2018 09:46

Nasi debiutanci pokazali się z dobrej strony – Robert Lewandowski nie uciekał od oceny nowych kolegów w kadrze. Piłkarze po meczu z Nigerią (0:1) byli – podobnie jak selekcjoner – nadzwyczaj spokojni. Wszyscy zwracali uwagę na to, że z gry Polska nie zasłużyła na porażkę, a Nigeria nie była w stanie stwarzać sobie groźnych sytuacji.

Robert Lewandowski:
– To jest mecz towarzyski, testujemy nowych piłkarzy, nowe ustawienie. Dziś debiutanci pokazali się naprawdę z dobrej strony. Zgłosili mocną kandydaturę do tego, by w tej reprezentacji być. Nie było u nas żadnego zawodnika, o którym można powiedzieć, że zagrał zły mecz. Jeśli nie popełnilibyśmy błędu przy rzucie karnym, jeśli byśmy wykorzystali sytuacje, to byśmy wygrali to spotkanie. Na szczęście to tylko mecz towarzyski, żadnych poważnych konsekwencji nie będzie.
O porażce zdecydowały detale. Przy większej koncentracji i dyspozycji wszystkich zawodników wynik mógł być zupełnie inny. Nigeria tak naprawdę nie stworzyła żadnej sytuacji, gola zdobyła po rzucie karnym, którego nie powinno w ogóle być. Ale oczywiście był to nasz błąd, że do takiej sytuacji doszło.

Kamil Glik:
– Nigdy nie jest fajnie przegrywać mecz i żadna porażka nigdy nie cieszy. To jest dla mnie przykre, bo nikt nie lubi przegrywać. Stworzyliśmy ze trzy stuprocentowe sytuacje. Na mistrzostwach też nie będziemy mieli tych sytuacji po dziesięć. Będziemy mieli ze dwie, trzy i będziemy musieli je wykorzystać. Aby doprowadzić system do bardzo dobrego stanu, nie wystarczy potrenować kilka razy. To jest ciężka, mozolna praca. W tym systemie gram kilka lat i wiem, ile miesięcy pracy nas to kosztowało. Mamy za kilka dni dni kolejny mecz, mamy jeszcze dwa kolejne mecze towarzyskie przed mistrzostwami, więc trzeba pracować.

Grzegorz Krychowiak:
– Mimo porażki zagraliśmy dobry mecz. Choć oczywiście zawsze jest najważniejsze to, czy zwyciężamy, czy nie. Nowy system, wiele nowych twarzy, nieuznany gol, dyskusyjny rzut karny, a do tego stworzyliśmy sobie wiele sytuacji do strzelenia gola. Rywale tych sytuacji praktycznie nie mieli, co świadczy, że zagraliśmy dobrze w obronie. Tylko zabrakło nam w pewnych momentach skuteczności, bramki. To pozytywny sprawdzian, idziemy do przodu.

Łukasz Fabiański:
– Element, na który mocno postawili to była od początku walka fizyczna. Było sporo sytuacji stykowych, w których nie odpuszczali i dosyć agresywnie atakowali. Mieli dużą chęć na dobry wynik. Pokazali nam, że niezależnie od rangi meczu i rywala trzeba się maksymalnie mobilizować i też grać agresywnie. Były momenty, że tempo gry spadało i trudno było wrócić do takiej płynności. Sporo rzeczywiście było przerw spowodowanych urazami czy faulami. Ale to było ważne przetarcie. Jak ktoś oczekiwał od Nigeryjczyków technicznej piłki, bazującej głównie na umiejętnościach, to się zdziwił, bo do tego doszedł upór i agresja.

Inne artykuły o: Reprezentacja

  • zgubek

    Krychowiak zwłaszcza rozegrał dobry mecz. Może jakby założył kołnierz z lisa,ewentualnie bobra, to gra jego byłaby dobra.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli