Lewandowski z nowym kontraktem. Astronomicznym, nawet jak na Bundesligę

Autor wpisu: 25 października 2016 14:15

Koniec spekulacji – co zrobi w najbliższym czasie Robert Lewandowski. Według informacji wp.pl Lewandowski i jego menedżerowie zdecydowali o przedłużeniu kontraktu z Bayernem do 2021 roku.

Według wp.pl negocjacje z klubem mistrzów Niemiec stanęły na kwocie 15 milionów euro za sezon. W dotąd obowiązującym kontrakcie (podpisany pierwotnie do czerwca 2019 roku) Lewandowski miał zagwarantowane w Bayernie około 11 milionów euro. Teraz wywalczył sobie podwyżkę o około 4 miliony euro, co czyni z niego najlepiej – obok Thomasa Müllera – zarabiającego piłkarza Bayernu Monachium i całej Bundesligi.

Jak pamiętamy, historia negocjacji nowego kontraktu z Bayernem jest dość długa, ciągnęła się od wielu miesięcy i nowa umowa była wypracowywana krok po kroku. Cały czas gdzieś w tle rozgrywane było zainteresowanie Lewandowskim Realu Madryt. Oczywiście, podpisanie kontraktu do 2021 roku nie przesądza, że Lewandowski nie odejdzie wcześniej z Bayernu na zasadzie transferu. Ale raczej na pewno nie stanie się to w najbliższych okienkach transferowych.
Zapewne na pozytywne zakończenie negocjacji między Bayernem a Lewandowskim liczył też trener Bayernu Carlo Ancelotti, który od samego początku pracy z mistrzami Niemiec podkreślał, że Lewandowski jest dla niego bardzo ważnym ogniwem zespołu. Na 13 oficjalnych meczów Bayernu w tym sezonie Lewandowski tylko raz zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, w pozostałych meczach grał po 90 minut, strzelając 10 goli.

Inne artykuły o: Reprezentacja | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli